Diferenta lungime picior

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Diferenta lungime picior

Mesaj  deutzamica la data de Sam Iun 23, 2012 2:21 pm

Bebelusul meu de 3 luni are un picior mai scurt decat celalalt. Diferenta a crescut fata de ziua in care l-am luat din maternitate. Atunci era vorba de jumatate de centimentru, acum e un centimetru. Am observat acum ca si laba piciorului este mai mica decat a celuilalt picior, fapt care ma ingrijoreaza foarte tare. De ce nu se dezvolta piciorusul drept la fel ca cel stang. Medicul ortoped la care am mers nu vrea sa vorbeasca despre aceasta diferenta inca...noi mai avem si alta problemuta pentru care mergem la doctor. Mie mi se pare ca e tratata cam superficial aceasta diferenta de marime si ma tem ca mai tarziu sa nu fie prea tarziu de rezolvat. Credeti ca se poate face ceva pentru a stimula cresterea piciorusului cu probleme? Poate in alta tara, daca aici nu. Ce ma sfatuiti sa fac? Unde sa merg?

deutzamica

Sus In jos

Re: Diferenta lungime picior

Mesaj  Onush la data de Mier Iun 27, 2012 2:25 am

Buna,
Nu stiu ce probleme are bebelusul tau de simti nevoia sa masori la cm lungimea picioruselor. La varsta lui, eu verificam la masaj doar simetria cutelor. Atat timp cat nu are muschii suficient de dezvoltati sa stea la verticala sau sa mearga nu cred ca este o diferenta relevanta acum, dar eu nu sunt de meserie.

Pentru linistea ta, sfatul meu este sa incerci sa lamuresti aceasta problema cu medicul ortoped si in cazul in care nu reusesti sa cauti sfatul altui medic.

Try walking in my shoes.
Onush

Localizare : Piatra Neamt
Stare de spirit : Gica Contra

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum