Sex pentru a ramane insarcinata

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sex pentru a ramane insarcinata

Mesaj  Lore la data de Vin Oct 30, 2009 1:26 pm

Nu e nevoie sa faci acrobatii stand in maini dupa sex dar sunt metode in care poti ajuta sperma sa-si urmeze drumul catre tinta. Iata cateva trucuri pentru a iti maximiza sansele de a ramane insarcinata in timpul sexului.

Momentul e potrivit, ai dispozitia necesara si in cele din urma ajungeti in pat pregatiti sa treceti la treaba. Dar care este cel mai bun mod in care sa faceti dragoste pentru a ramane insarcinata – in picioare, sprijinita de un perete sau in pozitia misionarului?

Lasa gravitatea sa-si faca treaba

Este vital pentru fertilizare sa te asiguri ca sperma partenerului este cat de aproape se poate de cervix. Ideea este sa ajuti spermatozoizii sa inoate in sus pe tubul fallopian, deci lasa gravitatea sa actioneze – ridica-ti picioarele in aer sau sprijina-le de un perete. Ai putea incerca si sa te intinzi pe spate in pozitia misionarului cu o perna sub solduri pentru a le da un atu in plus.

Fii misionarul

Ar putea parea o pozitie plictisitoare pentru tine, dar pozitia misionarului, cu toata penetrarea adanca pana in apropierea cervixului, le va oferi spermatozoizilor partenerului tau un avantaj in plus in maratonul lor catre fertilizarea ovulului.

Stai in pat

Nu sari imediat din pat si nu te indrepta catre sala de aerobic imediat dupa sex. daca vrei sa ramai insarcinata, stai pe o parte si trage-ti genunchii spre stomac. Sau pune-ti o perna sub solduri, aseaza-ti picioarele pe tablia patului si relaxeaza-te o perioada.

Atinge climaxul

Pe langa faptul ca iti aduce un zambet pe fata, sexul bun face si copii. Femeile care au orgasm si se bucura de sex retin mai multa sperma decat cele care stau pur si simplu pe spate si se gandesc la ce au de facat a doua zi. Totul sta in contractiile musculare pe care le experimentezi in timpul orgasmului, care trag in sus mai multi spermatozoizi.

Exercitiile Kegel

Intaresteti muschii pelvieni – exercitiile Kegel sunt bune pentru tine, bune pentru el, si bune pentru conceptie. In plus, muschi pelvieni puternici inseamna si o placere mai mare.

Like they do on the Discovery Channel

Stilul doggy nu numai ca este preferatul multor barbat, dar este si preferatul spermatozoilor acestora, se pare. In aceasta pozitie, spermatozoizii vor fi impinsi mai aproape de cervix in timpul exacularii.

Articol preluat de pe : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Re: Sex pentru a ramane insarcinata

Mesaj  vanilla_baby la data de Vin Oct 30, 2009 1:49 pm

Lore a scris:Atinge climaxul
Pe langa faptul ca iti aduce un zambet pe fata, sexul bun face si copii
hahaha ce m-a distrat fraza asta!!!!!
nu atat de la mesaj, cat de la traducerea schioapa
dar sa stii ca am sa-i trimit link unei prietene care ma tot intreaba ce sa faca ca sa ramana insarcinata
imi vine sa-i zic "pai stii cum am facut eu? nu m-am gandit nici macar o clipa la asta"
vanilla_baby

Pesti

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Vin Oct 30, 2009 9:43 pm

Sava spun cum am facut eu?.... Nu mai stiu.
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Vin Oct 30, 2009 10:52 pm

noamu a scris:Sava spun cum am facut eu?.... Nu mai stiu.

Assta e bine!!!

Eu una imi amintesc exact , iar de prima confirmare dupa 3 ani dupa toate metodele enumerate mai sus am ramas. Era sa lesin de fericire.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  lloredana023 la data de Lun Noi 09, 2009 4:26 am

Dupa jumatate de an de incercari am reusit eu stand deasupra in momentul....final.Pana atunci chiar se intampla in alte pozitii.
lloredana023

Rac Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum