alaptare biberonul intarcare

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

alaptare biberonul intarcare

Mesaj  bebelasa1 la data de Joi Ian 26, 2012 12:11 am

buna mamicilor dati mi si mie un sfat despre alaptare am un baietel de 1 an si8 luni si il alaptez dar ii dau si hrana solida pozitia noastra favorita de alaptat este in brate dar cum am mai crescut imi este cam greut sa il alaptez in brate iar culcat refuza sa bea cand este treaz dar noaptea cand santem somnorici cu ochii mici il pot alapta linistit in pat culcata la voi care era pozitia favorita sau preferata ce ati folosit la alaptat as vrea intreb ceva cand nu o sa mai am lapte ca acum o sa ii dau cat mai am si cat este bun pacat sa nu ii da dau cat timp pot sa ii dau biberonul ca si acuma bea cu el la 1an si 8lunite dar folosim si canuta cu cioc dar vreau sa il dezvati cu timpu

bebelasa1

Sus In jos

Alaptat, biberon, cana

Mesaj  anamac7 la data de Joi Sept 20, 2012 2:12 pm

Eu puteam sa o alaptez pe fetita mea, doar din pozitie culcata, pe o parte. Ma terminase de spate. Dupa ce nu am mai avut lapte, adica de la 9 luni, ii dau noaptea cu biceronul Tommee Tippee (mi se pare cel mai friendly dintre cele pe care le-am mai incercat: Dr. Browen, Medela), iar ziua cu cana, nici macar cu cana cu cioc sau cu pai.

anamac7

Sus In jos

multumesc de sfat anamc7

Mesaj  adryanam la data de Joi Sept 20, 2012 8:47 pm

anamac7 a scris:Eu puteam sa o alaptez pe fetita mea, doar din pozitie culcata, pe o parte. Ma terminase de spate. Dupa ce nu am mai avut lapte, adica de la 9 luni, ii dau noaptea cu biceronul Tommee Tippee (mi se pare cel mai friendly dintre cele pe care le-am mai incercat: Dr. Browen, Medela), iar ziua cu cana, nici macar cu cana cu cioc sau cu pai.

adryanam

Sus In jos

Re: alaptare biberonul intarcare

Mesaj  andrada1 la data de Mier Oct 03, 2012 10:25 pm

si eu am fost multumita de biberoanele Tommee Tippee. sunt anticolici si, in plus, au un senzor de temperatura care iti spune daca laptele are temperatura optima.

andrada1

Sus In jos

Re: alaptare biberonul intarcare

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum