Marea provocare a alăptării - octombrie, 2011 Timisoara

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Marea provocare a alăptării - octombrie, 2011 Timisoara

Mesaj  SAKURA la data de Lun Sept 26, 2011 11:51 am

Poate ati aflat deja ca anul acesta "Marea provocare a alăptării" se sarbatoreste pe 1 octombrie.
Ma adresez aici in special mamicilor din Timisoara si imprejurimi, care vin in oras, care alapteaza sau doar sustin alaptarea. Haideti sa ne intalnim undeva, stabilim un loc; putem alege un parc, putem acasa la mine, sau putem merge la Iulius Mall, sus in sala ptr alaptare. Haideyi sa sarbatorim impreuna acest eveniment prin alaptarea simultana copiilor nostrii la ora 11, pe data de 1 octombrie. O sa o citez pe Roxana, [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] ca ea le zice cel mai bine:

"Provocarea globală anuală de a alăpta în public se apropie. În multe locaţii din America de Nord şi din jurul lumii, mame care alăptează se vor reuni în data de 1 octombrie 2011 pentru a-şi alăpta copiii în acelaşi timp, simultan. Astfel se sărbatoreşte, se promovează, se protejează alăptarea şi se sprijină femeile care alăptează. Reprezintă o şansă pentru educaţie şi sprijin reciproc într-un mediu social. Este o modalitate de a demonstra dreptul mamelor de a-şi alăpta copiii oriunde, oricând.
Alăturaţi-vă inițiativei de a celebra alăptarea printr-o competiţie distractivă unde fiecare copil va fi câştigător pentru că este alăptat!"

Eu m-am inregistrat pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] cu o locatie in Timisoara. Cele care nu sunteti din Timisoara puteti sa faceti si voi acest lucru pentru orasul in care sunteti. intrati pe site si va inregistrati. dar mai multe amanunte pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Asa ca dragi mamici, astept sa-mi dati un semn: un comentariu aici sau mesaj privat. Haideti sa sarbatorim alaptarea. Puteti sa va invitati prietenele, mamici care alapteaza sau femei care va sustin, veniti si cu copiii care nu ii (mai) alaptati. o sa petrecem un timp frumos impreuna, De-abia astept sa va cunosc, sa alaptam toate deodata la ora 11 unde ne stabilim de acord.

Ma opresc aici ca sunt prea efervescenta si intre timp fiica mea a adormit la san.
Astept un semn.
SAKURA

Berbec Stare de spirit : ... ca in sesiune...

Sus In jos

Re: Marea provocare a alăptării - octombrie, 2011 Timisoara

Mesaj  AndreEa la data de Lun Oct 10, 2011 12:30 am

innebunesc!! bang bang bang bang
se face odata in timisoara si eu nu stiuuuuuuuuuuuuu
si faza e ca eram si in timisoara la ai mei...

de ce nu m-ai sunat???????????????????
acuma, asta e...
AndreEa

Balanta Localizare : Brad/Timisoara

http://bijuteriihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pe: Marea provocare a alăptării - octombrie, 2011 Timisoara

Mesaj  SAKURA la data de Mier Oct 12, 2011 12:02 am

Draga AndreEa am cautat nr tau si nu l-am gasit. Nici Ioana nu-l mai avea. imi pare tare tare rau.
Dar poate ai sa vi pe 15 Octombrie, ora 16.00 la plimbare in Parcul Botanic. Ne intalnim mai multe mamici si copii cu diferite sisteme de purtare. de-acolo vedem ce facem. poate mergem la Iulius Mall daca vremea nu-i favorabila
SAKURA

Berbec Stare de spirit : ... ca in sesiune...

Sus In jos

Re: Marea provocare a alăptării - octombrie, 2011 Timisoara

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum