Cu ce ne mai imbracam copii?

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cu ce ne mai imbracam copii?

Mesaj  addyna30 la data de Mar Feb 22, 2011 12:19 am

Buna!
Am observat in ultima vreme o inmultire a magazinelor online de haine pentru copii. Acesta nu este un lucrur rau dar, de foarte multe ori am observat ca desi preturile sunt accesibile, multi din cei ce le comercializeaza uita sa specifice ca sunt second hand! Ma incearca curiozitatea de a afla cum si din ce surse parvin astfel de "produse" si daca exista vreo reglementare in ceea ce priveste aceasta chestiune. As vrea, cu ajutorul vostru de parinti, sa indentificam acele magazine online care reprezinta incredere si de care ati fost multumiti!
N-am sa incep eu lista pentru ca nu vreau sa fiu subiectiva,insa astept parerile voastre! Mi se pare normal sa ne protejam copii fata de astfel de produse.

O zi buna tuturor!

addyna30

Fecioara Localizare : Bucuresti

http://www.magazinuldehainute.ro

Sus In jos

Re: Cu ce ne mai imbracam copii?

Mesaj  OFF TOPIC la data de Mar Feb 22, 2011 12:39 am

Va rog mult cititi Regulamentul inainte de a va posta la semnatura link de directionare catre magazin.

Din punctul meu de vedere sunteti cat se poate de subiectiva
OFF TOPIC
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Mar Feb 22, 2011 4:21 am

despre ce fel de haine vorbim? textile organice?

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  Anastasia la data de Dum Feb 27, 2011 10:39 pm

chiar asa. cu ce ne mai imbracam copii!? nu toata lumea isi permite haine noi, mai ales incaltaminte. si cum copii alearga de colo toata ziua le trebuie incaltaminte din piele, iar o pereche de pantofiori din piele sunt destul de scumpi. si ii poarta doar un anotimp pentru ca sunt copii si cresc.

Din cate stiu, hainele second inainte de import sunt sunt dezinfectate. recmand un site[...], eu nu am cumparat de acolo, dar mi-a placut site-ul si comentariile.
Ar fi bine de organizat un targ de haine second. ar fi grozav, repartizate:fetite, baietei. ani, incataminte etc. ca asa te doare capul pana alegi ceva de pe net.

Anastasia

Sus In jos

Mesaj  libra la data de Mier Mar 02, 2011 5:05 am

Incaltamintea secon hand la copii chiar nu o recomand. Si nici hainele nu cred ca sunt dezinfectate mare lucru inainte de a fi vandute. Dar nu zic ca nu sunt produse second hand de calitate, noi, sau aproape noi care sa merite.
Eu una spal si hainele noi din magazine recunoscute.
Insa recent am cautat o sapca pentru L si nu am gasit nici in mall la Adidas, nici la Intersport, nici la Decathlon. Am intrat intr-un second si primul lucru pe care l-am vazut, o sapca Adidas 100% originala si noua. 1 leu. Am luat-o dar am lasat-o o noapte in dezinfectant la rece de la Chicco si apoi am spalat-o normal.
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Hainute organice

Mesaj  AdaIulia la data de Joi Aug 30, 2012 2:01 am

Eu recomand hainutele organice pentru cei mici in primul si in primul rand pentru ca sanatatea lor este cea mai importanta si fragila.
Eu i-am luat bebelusului aproape numai hainute organice. M-am informat mult inainte sa nasc si am fost hotarata ca atat cat pot, sa-i ofer tot ce e mai bun. Hainutele noastre preferate sunt cele de la Frugi si produsele de ingrijire de la Bentlley Organic. Chiar urmeaza sa dau acum o comanda pe Napati -- au reduceri la Frugi si trebuie sa profit :)
Spor la cumparaturi si aveti grija la ce cumparati, incercati sa luati hainute din bumbac si incercati-le si pe cele organice, nu sunt atat de scumpe cum se asteapta toata lumea. Daca aruncati o privire pe Napati o sa vedeti ca merita !

AdaIulia

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum