vreu sa devin si eu o purtatoare

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: vreu sa devin si eu o purtatoare

Mesaj  ioanabandita la data de Mar Ian 25, 2011 3:26 pm

Dragele mele, ma bucur ca doar cu un gest atat de mic si simplu am facut oamenii fericiti! Si pentru ca am posibilitatea s-o fac din nou, iacata , mai am un wrap, tot asa ramas dupa o comanda ,ca materialul e lat, si pt ca la wrap nu e bine sa faci innadiri, trebuie sa fie dintr-o bucata. Asadar, o sa fac maine un wrap pentru o prietena de-a Ludmilei si ramane inca de unul, iar de restul o sa fac eu scutecele, ca mi se pare tare dragut.
Si pentru ca 1000 de cuvinte nu fac cat o poza, am atasat si imaginea cu materialul. Pretul...35 lei. M-am gandit doar sa-mi scot si eu micile cheltuieli cu cusutul, croitul, etc. Nu e o afacere, vreau doar sa ajut fara sa ies in pierdere.
Sper sa gasim o doritoare, altfel voi face muuulte scutecele in carouri cum am facut din materialul wrapului meu si al Ludmilei. :>>: [img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [/img]
ioanabandita

Fecioara Localizare : Sibiu

http://www.scutecele.blogspot.com

Sus In jos

buna Ioana

Mesaj  ackasha la data de Vin Apr 01, 2011 9:12 am

Sa ma prezint
Sunt Monica si sunt din Constanta si sunt deja o mama purtatoare, mi-am achizitionat un wrap elastic de la o mamica care confectioneaza....am descoperit acest site in ideea de a-mi confectiona si eu wrap dar neelastic, insa cum nu ma pricep la materiale imi este destul de greu.
As vrea sa te intreb Ioana daca mai ai wrapul acela de vanzare, as vrea intai sa il fac cadou unei prietene care are bebica de aceeasi varsta cu bebelul meu...ma gandeam ca i-ar prinde bine mai ales ca este o bebica cam plangacioasa
Va foarte multumesc
O sa revin

ackasha

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Vin Apr 01, 2011 2:02 pm

Buna Monica,
din pacate s-a vandut wrapul acela, insa mai pot face si altele. scrie-mi te rog pe email pentru detalii (daca intrii pe blogul meu vezi acolo adesa contact)
ioanabandita

Fecioara Localizare : Sibiu

http://www.scutecele.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  mariana_zfr la data de Mier Mai 11, 2011 6:26 am

Buna mamici purtatoare,
N-aveti idee cat de mult ma bucur sa aflu ca sunteti fericite sa va purtati bebelusii!!!
Eu sunt o fericita purtatoare a unui bebe de 1 an si 2 luni, 11 kg, iar purtatul a devenit o placere de cand am descoperit mei tai-ul. Povestea, pe scurt, e simpla si clasica! Am confectionat un mei tai pentru mine si puiul meu si de aici o intreaga istorie :>>: , am inceput sa confectionez mai multe.
Mi-am facut si un blog, firesc, cam asa, insa observ ca nu sunt atat de multe mamici dornice sa-si poarte puiul.
Mi se pare fantastic si wrapul, pentru mine personal le-am descoperit tarziu Insa recuperez!
Nu pot pretinde ca sunt experta, dar daca vreo mamica doreste sa-si confectioneze singura un mei tai, o indrum cu placere spre realizarea lui!
mariana_zfr

Berbec Localizare : bacau
Stare de spirit : super

http://www.casazamfirei.ro

Sus In jos

Mesaj  delia la data de Lun Mai 30, 2011 11:10 am

Buna!
Intrucat timpul meu este limitat, o sa ma prezint si aici (mai intai), va citesc, dar nu am apucat, nu am indraznit, nu am avut curaj pana acum sa scriu....sunt o mami de 2 pui David de 2ani si 11 luni si Dragos de 1 an si 1 luna, am inceput si ceva mic handmade , sunt o mica purtatoare de la 2 saptamani ale lui Dragos si pana in prezent, "wrap-uiesc" si "slinguiesc":)))

O spun cu toata sinceritatea ca este o experienta minunata, care pe mine m-a ajutat enorm mai avand un copil mic. Ieseam cu amandoi fara probleme, unul in wrap, unul in carut, faceam piata, curatenie, il hraneam pe cel mare in acelasi timp alaptandu-l pe cel mic...si acum cand ma vede ca ma leg trage de mine ca vrea sus. Am vreo 3 tehnici de legare pe care le folosesc in functie de ce am de gand sa fac ...

Va pup si sper sa fiu bine primita in grupul vostru!

delia

Sus In jos

Mesaj  mariana_zfr la data de Lun Iun 06, 2011 10:35 pm

Normal Delia esti binevenita, am avut si placerea si onoarea sa-ti vad creatiile, esti super talentata!
mariana_zfr

Berbec Localizare : bacau
Stare de spirit : super

http://www.casazamfirei.ro

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: