cumpar soda caustica cu puritate 98-99%

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

cumpar soda caustica cu puritate 98-99%

Mesaj  catalina_c la data de Vin Noi 26, 2010 5:59 am

de ceva vreme caut soda caustica cu puritate mare, dar nu am gasit. eu stau in judetul dambovita si nu prea ajung in nici un oras mai mare. ma poate ajuta cineva?
catalina_c

Varsator Localizare : langa Bucuresti
Stare de spirit : foarte buna

Sus In jos

Re: cumpar soda caustica cu puritate 98-99%

Mesaj  Lore la data de Vin Noi 26, 2010 12:26 pm

un subiect util:
http://www.super-parinti.com/fabricarea-sapunului-de-casa-f59/soda-caustica-de-unde-cu-cat-si-cum-o-dizolvam-corect-t435.htm

Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  catalina_c la data de Vin Noi 26, 2010 1:54 pm

multumesc pentru link, e foarte bun.
catalina_c

Varsator Localizare : langa Bucuresti
Stare de spirit : foarte buna

Sus In jos

soda caustica

Mesaj  dianadiana la data de Dum Noi 28, 2010 8:53 am

am gasit soda caustica si hidroxid de potasiu (pt. sapun lichid), 99%, pe[...] am mai zis asta pe aici azi.

Ultima editare efectuata de catre Lore in Mar Noi 30, 2010 2:19 am, editata de 1 ori (Motiv : ii rugam pe administratorii site-ului sa ne contacteze daca sunt interesati de o colaborare)

dianadiana

Sus In jos

www.simplunatura.ro

Mesaj  dianadiana la data de Dum Noi 28, 2010 8:54 am

am gresit site-ul.[...]

Ultima editare efectuata de catre Lore in Mar Noi 30, 2010 2:18 am, editata de 1 ori (Motiv : L)

dianadiana

Sus In jos

Mesaj  geta la data de Joi Ian 06, 2011 12:23 pm

catalina_c a scris:de ceva vreme caut soda caustica cu puritate mare, dar nu am gasit. eu stau in judetul dambovita si nu prea ajung in nici un oras mai mare. ma poate ajuta cineva?

Catalina, abia azi din intimplare ca am mai intrat pe acolo am descoperit ca mi-ai trimis de mult timp un mesaj privat. Ti-am raspuns acum !
geta

Sus In jos

soda caustica >98

Mesaj  andra.tincau la data de Dum Noi 27, 2011 6:01 am

imi puteti recomanda un site de unde pot cumpara soda caustica >98?multumesc

andra.tincau

Sus In jos

Vand soda caustica puritate 98%

Mesaj  Iulian la data de Lun Mai 07, 2012 12:56 am

Vand soda caustica, puritate 98% la pretul de 7 lei fara TVA. Trimit si prin curier sau posta. Puteti plasa comanda la email ingredientesapun at gmail.com, unde va rog sa specificati cantitatea si adresa dumneavoastra. Atentie cei care fac comanda trebuie sa aiba minim 18 ani impliniti. Va multumesc si fac precizarea ca pentru cantitati mari fac discount.

Iulian

Sus In jos

Soda caustica puritate peste 98% + Potasiu puritate > 91%

Mesaj  opreaalex la data de Joi Mai 15, 2014 3:39 am

Buna parinti, am vazut ca unii dintre voi cauta soda casutica,

Noi suntem Puterea Creatiei (site-ul este puterea-creatiei punct ro) si avem o astfel de soda de puritate peste 98%, cu buletin de analiza, pana acum avem peste 100 de clienti din tara, producatori de sapun.

Soda este livrabila prin posta sau curierat, la pungi de 1 kg sau la sac de 25. Pentru un sac, discountul este de 25%.

Nu pot posta link-uri asadar daca doriti soda contactati-ne prin telefon la 0735084471

DESCRIERE NaOH:

Soda caustica / NaOH / Hidroxid de Sodiu

De inalta calitate si puritate (minim 98%). Ideala pentru obtinerea sapunului din uleiuri naturale, fara alte produse sintetice. Nu contine sare si carbonati iar cu apa da solutii limpezi si clare. Fara depuneri.

De asemenea, avem si hidroxid de potasiu, puritate peste 91%, la pungi sau la sac.

Caracteristici de calitate

Continut (KOH) – 91%

K2CO3 – max 0,35%

KCL – 0,015%

Sulfat – < 5ppm

Sodiu – 0,28%

Fier – < 1 ppm

Nichel – < 3 ppm

Obs: Reactivi de laborator de puritate pentru analize au continut de KOH de minin 85%!

DESCRIERE NaOH:

Soda caustica / NaOH / Hidroxid de Sodiu

De inalta calitate si puritate (minim 98%). Ideala pentru obtinerea sapunului din uleiuri naturale, fara alte produse sintetice. Nu contine sare si carbonati iar cu apa da solutii limpezi si clare. Fara depuneri.

O zi foarte buna tuturor, va asteptam

opreaalex

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum