Ingrediente pentru cosmetice si alte bunatati de facut cu manutele noastre

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ingrediente pentru cosmetice si alte bunatati de facut cu manutele noastre

Mesaj  mandrutaa la data de Mier Oct 27, 2010 5:13 am

Buna fetelor, nu stiu daca sunt si baieti.??
Am vazut peste tot cum sa faci sapun, creme fel de fel..... Dar de unde cumparam unt de shea, unt de cacao..... si altele trebuincioase? Am vazut ceva care se cumpara de la auchan/metro pentru unt de cocos.
Trebuie sa fie atestate? EU una am incercat produse 100% naturale si sunt agreate ANPC, si mi-au placut tare mult. Cum ne dam seama daca intr-adevar sunt certificate sau nu? Banuiesc ca ar trebui sa aiba pe eticheta sigla atestatorului respectiv. Dar aceste etichete, sigle pot fi copiate, adica sa nu fie reale?
Eu am gasit o groaza de site-uri cu unt de shea de exemplu, mai ieftine, mai scumpe, certificate sau nu, dar nu prea stiu care si cum ar fi bune. Si daca se poate din Romania, ca e mai simplu.
Sunt noua in materie de natural, bio... si nu stiu prea multe. Daca vreti sa-mi spuneti si mie , va rog. Cred ca si pe altii ii intereseaza aceste lucruri. De cand cu nucile indiene, am luat-o razna si am inceput sa caut, si vad ca nu ma mai opresc.
Multumesc frumos.

mandrutaa

Sus In jos

unde le gasim?

Mesaj  mandrutaa la data de Joi Oct 28, 2010 3:22 am

Unde gasim aceste ingrediente astfel incat caliatate pret sa fie cat mai convenabil. Unde ati incercat voi produsele si au fost ok? Dati-mi si mie pe pm, daca e. Va rog frumos. Multumesc.

mandrutaa

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum