Ajutati o familie fara posibilitati

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ajutati o familie fara posibilitati

Mesaj  Sorina la data de Dum Sept 26, 2010 6:24 am

Buna tuturor,sunt noua pe aici si va scriu in speranta ca cineva ii va putea ajuta.Am o sora la tara in jud Vaslui care are 4 copii,2 baieti de 4-5 ani si 2 fete de 8-11 ani care sunt la scoala si baieteii la gradi,din pacate situatia lor este foarte delicata deoarece a trebuit sa-si ingroape socrii si copii la scola si gradinita nu au nici un venit decat alocatia fetelor si sotul ei lucreaza pe unde poate si au nevoie de hainute,de incaltat rechizite pentru ca le cere multe la scoala dar de unde atatia banii sa le cumperi la fiecare si le este foarte greu si acolo in zona aceea nu are cine sa te ajute de aceea va rog sa-i ajutati cu ce puteti sa poata sa se descurce.Eu stau in Bucuresti casatorita aici ,dar eu nu am o situatie prea buna si nu-i pot ajuta pentru ca am si eu un baietel de 17 luni si mie mie greu dar eu fac acest anunt pentru sora mea ca va da-ti seama ca nu-si permite nici o antena digitala sa se uite copii la desene pentru ca e scump abonamentul.Daca cineva doreste sa-i ajute va rog contactati-ma la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] tuturor.

Ultima editare efectuata de catre Sorina in Dum Sept 26, 2010 6:27 am, editata de 2 ori (Motiv : Nu au nici un venit ca nu se gaseste de lucru in acea zona)

Sorina

Sus In jos

Re: Ajutati o familie fara posibilitati

Mesaj  OargaDana la data de Dum Sept 26, 2010 8:04 am

abonamentul la digi e 12 lei :) daca este cineva din vaslui pe forum si accepta sa mearga la familia sa vada daca e adevarat...am si eu ceva hainute de dat.dar nu le dau asa pe vorbe
OargaDana

Balanta Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

Buna

Mesaj  Sorina la data de Dum Sept 26, 2010 11:58 am

Nu sunt vorbe si abonamentul este de 50 lei asa lea cerut cand a vrut sa-si bage digi sau altceva si ca sa va convingeti si doriti sa va convingeti chiar va rog sa meregeti acasa la ea sa vedeti ca nu e nici o vrajeala sau vorbe goale si daca cineva doreste sa mearga personal va dau si adresa ei sa mergeti acolo daca doriti.Multumesc.

Sorina

Sus In jos

Mesaj  Sorina la data de Dum Sept 26, 2010 12:00 pm

Chiar va rog sa mergeti acolo pentru ca nu am nimic de ascuns.

Sorina

Sus In jos

Mesaj  Zana Mica la data de Dum Sept 26, 2010 1:30 pm

Buna Sorina.As dori si eu adresa lor.Ca sa le pot trimite ceva.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Zana Mica

Leu Localizare : Bucuresti via Brasov
Stare de spirit : Mamiceasca

http://www.basmepentrumaria.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Sept 27, 2010 12:00 am

eu adresa ta. Am o prietena care spunea ca are drum la Bucuresti si se poate intalni cu tine. Astept PM

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  Sorina la data de Mier Sept 29, 2010 2:33 am

Zana Mica a scris:Buna Sorina.As dori si eu adresa lor.Ca sa le pot trimite ceva.
Buna ZAna uite adresa lor Zamfir Maricica,str Principala,com Rafaila,Jud Vaslui. Multumesc ca aveti placerea sa ii ajutati.Numai bine.

Sorina

Sus In jos

Buna zana mica

Mesaj  Sorina la data de Mar Noi 02, 2010 3:10 am

As dori sa stiu daca ati reusit sa le trimiteti ceva.Multumesc

Sorina

Sus In jos

Buna Lore

Mesaj  Sorina la data de Mar Noi 02, 2010 3:12 am

Am incercat sa-ti trimit PM dar nu pot sa trimit.Daca doresti putem vorbi pe mess s.sorina31

Sorina

Sus In jos

Mesaj  ioanabandita la data de Vin Ian 07, 2011 12:47 pm

A trimis cineva vreun pachet sau a luat legatura cineva cu familia asta? as vrea si eu sa le trimit ceva, dar vreau sa stiu daca a reusit cineva sa ii ajute, si daca intr-adevar au nevoie de ajutor. Eu am o mare placere sa daruiesc si sa bucur oamenii care au nevoie, dar sunt foarte dezamagita daca pun suflet intr-un cadou si acesta nu e dorit, sau nu e nevoie de el.
ioanabandita

Fecioara Localizare : Sibiu

http://www.scutecele.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  sanzi-ana la data de Vin Sept 30, 2011 11:08 pm

as fi si eu curioasa daca a trimis cineva la familia aceea.
si eu as avea ceva de trimis, dar mi-am luat de atatea ori teapa ca incep sa cred ca nimeni de pe net nu are cu adevarat nevoie de ajutor... cazurile reale se gasesc in viata..reala
deci, revenind, Zana, ai incercat sa trimiti?
sanzi-ana

Capricorn Stare de spirit : de cuibusor

http://www.cuibusor.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Zana Mica la data de Mier Oct 05, 2011 1:50 am

Buna, eu am dat un telefon la ei la primarie ca sa ma interesez. Mi au spus ca nu sunt un caz social si nu cred ca au nevoie de ajutoare. Nu mi au dat mai multe informatii dar doamna de la primarie parea ca "stie" despre ce e vorba

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Zana Mica

Leu Localizare : Bucuresti via Brasov
Stare de spirit : Mamiceasca

http://www.basmepentrumaria.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: