Bata-i vina de virusi

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Bata-i vina de virusi

Mesaj  libra la data de Mar Aug 17, 2010 4:27 am

Virus? Si noi. Febră peste 39, scaune moi şi repetă mereu "supăiat, supăiat", "mama, gâtutu!".
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Re: Bata-i vina de virusi

Mesaj  Alinutza la data de Mar Aug 17, 2010 8:28 am

Libra scaune apa, fara febra, dar cu varsaturi sau greata.
Am tot insistat cu hidrasec si smecta, regim abia la munte s-a putut ca am avut unde sa gatesc eu si ajunsi acasa a trecut in 2 zile cu regim strict, care nu voia nu primea decat saruri si apa si in astea doua zile dat doza maxima din urmatoarele: smecta, biotics, debridat, hidrasec. Ceai de menta si afine mi-au refuzat. Repet la noi era periculos erau apa apa.
Ne-a luat pe rand pe fiecare, la intervale, pe mine m-a intors dar acu sper ca ne-am vindecat toti.
Si ... am auzit si pe altii din jurul nostru la fel.

Edit .. atentie la vreo boala de copilarie. Daca raspunde la antitermic, scade febra si ramane controlat la antitermice atunci e viroza. Daca iti pare ca nu scade fa asa ... la 39 febra eu ii pun supozitor cu novocalmin si il bag sub dus caldut cu prosop sub el si pe spate si dau cu dusul, ne jucam pana scade febra. O zingura data am patit ... si asta in concediu dar nu m-am panicat :>>:

Am patit cu febra dar ramanea controlata si cu scaune moi cand i-au iesit primii canini.

Daca nu raspunde la antitermice, scade greu sau creste apoi brusc sau pusee inclin spre bacterian si e musai analize rapid.
Sanatate si recuperare rapida.

Alinutza

Scorpion Localizare : Iasi

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum