Coop unt shea, cacao, mango si alte de-ale cosmeticelor selfmde la pret super

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Coop unt shea, cacao, mango si alte de-ale cosmeticelor selfmde la pret super

Mesaj  Lore la data de Lun Aug 09, 2010 4:58 am

ok loriana..sigur se gaseste. Parca Zana spunea ceva.

Ti-am trimis doua private.
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Re: Coop unt shea, cacao, mango si alte de-ale cosmeticelor selfmde la pret super

Mesaj  Zana Mica la data de Lun Aug 09, 2010 9:14 am

Impart eu 1/2l ulei migdale cu Lore.Deci se adauga la comanda mea 250ml ulei migdale.

Zana Mica

Leu Localizare : Bucuresti via Brasov
Stare de spirit : Mamiceasca

http://www.basmepentrumaria.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Aug 09, 2010 9:20 am

deci Loriana 500 gr si noi doua cate 250? e ok asa? Daca nu poate imparti Raluca , pooate o impartim in tara?

Glicerina vegetala se gaseste la pret bun?
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  SuperbParinte la data de Lun Aug 09, 2010 9:26 am

Fetele, o sa reactualizez lista.

Voi intra mai rar pentru ca in urmatoarele zile sunt plecata iar momentan ne bantuie o problema persoanala serioasa (suntem in curs de a deveni parinti adoptivi ale unui teeneger).

Pupici,

SuperbParinte

Sus In jos

Mesaj  SuperbParinte la data de Lun Aug 09, 2010 9:32 am

Cata glicerina vrei lore? exista la 100 ml si la 1000ml.

Cea la 100 ml e la 30 € /l (adica 3 € / ml) si la 1000 ml e 25 € / l.

SuperbParinte

Sus In jos

Mesaj  andreah la data de Mar Aug 10, 2010 1:24 am

buna! sunt noua pe forum abia m-am inscris!sper sa ma descurc e primul forum unde m-am inscris!
de ceva vreme am inceput sa va citesc aproape toate subiectele legate de cosmetice si fabricarea sapunului! inca nu am inceput sa fac sapun dar abia astept!
legat de coopul vostru as vrea sa ma primiti si pe mine sa comand si eu impreuna cu voi!
oxid de zinc daca va intereseaza tocmai am aflat ca poate sa imi faca rost cineva la 1 kg pretul nu il stiu inca exact urmeaza sa imi zica zilele astea dar e cam in jur de 70 ron/kg. daca va intereseaza cand stiu exact va spun poate luam impreuna!
of am multe sa va intreb la mai multe subiecte dar nu am timp suficient(nu ma lasa prichindei:2 baietei de 3ani si unu de 9 luni) am sa revin mai tarziu!

andreah

Varsator Localizare : cluj

Sus In jos

Mesaj  vanilla_baby la data de Mar Aug 10, 2010 3:00 am

nu am citit restul paginilor sorry

evident ma intereseaza untul de cocos, parca e PREA ieftin e comestibil?
am mai zis, eu il vreau pentru consum si e foarte important sa fie organic, presat la rece, pur si nedezodorizat.
vanilla_baby

Pesti

Sus In jos

Mesaj  SuperbParinte la data de Mar Aug 10, 2010 4:23 am

vanilla_baby a scris:nu am citit restul paginilor sorry

evident ma intereseaza untul de cocos, parca e PREA ieftin e comestibil?
am mai zis, eu il vreau pentru consum si e foarte important sa fie organic, presat la rece, pur si nedezodorizat.

vanilla, e consumabil, pur, dezodorizat si presalt la rece. E pret de calup si nu de borcan din retele de ag bio de aia asa de ieftin.

SuperbParinte

Sus In jos

Mesaj  vanilla_baby la data de Mar Aug 10, 2010 5:37 am

am inteles
de fapt si in state e la fel de ieftin daca iei la galeata de un gallon ... dar am favut niste calcule si costa dublu daca adaug transportul deci nu merita nici macar ebayul

ce ai tu suna perfect pacat ca e dezodoruzat eu tocmai dupa aroma aia sunt innebunita

anyway as vrea si eu 500g unt de cacao (cel bio cu miros :) ) si 4 recipiente mari de deodorant

si niste intrebari: untul de mango are miros sau e si el rafinat? ulei de migdale trebuie sa iau un litru sau pot si mai putin?

vanilla_baby

Pesti

Sus In jos

Mesaj  SuperbParinte la data de Mier Aug 11, 2010 12:14 am

in zilele care urmeaza voi face lista completa cu cine ce vrea, va rog sa o corectati pana pe 15 august cand trebuie sa dau comanda.

cel mai inteligent e sa cadeti de acord dupa ce stim suma per total cu tot cu posta cine din voi strange banii si ii trimite in contul mweu din romania pe toti deodata. pana in 25 august trebuie efectuata plata, pachetul vine la arad la inceputul lui septembrie.

scrieti daca e ok, nu pot intra prea des ma puteti anunta si pe mess

SuperbParinte

Sus In jos

Mesaj  Alinutza la data de Mier Aug 11, 2010 1:58 am

Buna
Am noroc sa am net si in locatia asta
Am sunat acasa si am asa cumparat din tara
ulei de migdale - 300 ml - 17 lei (ki-life)
glicerina - 118 ml - 17 lei (suplimente.ro) si 100 ml 21 lei (mag ki-life)
avocado - 118 ml - 27 lei (suplimente)

din cate vad migdalele mele sunt mai ieftine .... nu stiu care e diferenta, dar una este pe la calitate sau stiu eu ce
frank poate confirma preturile, citisem undeva pe aici ca sta in Bucuresti.
mai am eu si altele dar nu le vad pe lista pe aici

pana la urma cocosul bio e cu miros? ca as vrea si eu cu miros, cel ce il am acum nu e bio si nu are miros.

zilele astea ma decid si eu in legatura cu ce comand si scriu.
cu plata eu propun ca fiecare din noi sa vireze in contul tau si nu sa ii strangem la o sg persoana ... vor fi apoi costuri duble in legatura cu transferul. Mai e ceva ... sa va interesati daca depuneti personal numerar de taxe bancare ... adica e posibil sa trebuiasca catiuva lei mai mult 3-5 lei pentru ca la depuneri in numerar aceasta taxa se retine de la titularul contului si astfel Superbul nostru se va trezi cu banuti mai putin si vor genera discutii. Daca se face transfer se retine de la expeditor. Eu una asa voi face transfer.

ce mi-as mai dori
ulei de neem
glucozida de cocos
ulei de argan
ulei din samburi de caise
ulei de nigella
guma xantan
pulbere Amla
pudra din radacina de sfecla

multumesc

Alinutza

Scorpion Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj  andreah la data de Joi Aug 12, 2010 6:52 am

ma primiti si pe mine pe lista voastra cu : 1kg unt de cocos si 500g unt de shea nerafinat
daca da cum se va face plata pana la urma? multumesc

andreah

Sus In jos

Mesaj  andreah la data de Joi Aug 12, 2010 7:08 am

eu am gasit si in tara preturi bune pt unturi si uleiuri vegetale : untul de sheea 35 lei/250g, untul de cacao la fel,unt de mango 40lei/250g iar uleiuri presate la rece jojoba 15lei/100g, avocado 22 lei/250g, migdale 20 lei/250g, neem 10lei/50g .... si altele
daca va intereseaza e o tipa din bucuresti care le are si va dau adresa ei de mail, ea va trimite o prezentare mai detaliata
fata de ce se gaseste in rest la noi astea sunt preturi bune

andreah

Sus In jos

Mai adaug si eu ceva comenzii vostre

Mesaj  Ariana la data de Vin Aug 13, 2010 5:19 am

Am inteles ca pana pe data de 15 august trebuie sa ne hotaram.

Comanda mea :
Unt de shea RAFINAT 1 kg-15,4 Euro
Unt de cacao 1 kg-20Euro
Taxa va fi de 2 euro + taxele postale din Romania
Corect?

Astept raspuns pe PM pentru a oferi adresa

Ariana

Sus In jos

Mesaj  SuperbParinte la data de Vin Aug 13, 2010 11:51 am

Fetele voi intra pe 14. sa vad ce s-a adunat la comanda, fac pe 16 comanda si schimbam atunci adresele si contul.

Cum scria alinutza, as prefera sa imi platiti toate deodata pentru taxele bancare. N-am chef sa platesc din buzunarul meu taxele bancare la fiecare tranzactie (n-am nici un castig din coopul asta, dar nici sa ies in minus ).

Nu stiu cum faceti, nu ma pricep la conturile romanesti, cel mai intelept e sa preluati voi daca se poate comisionul bancar in totatiltate.

In rest, astept lista completa cu comenzile voastre poate se indura una din voi sa o faca, momentam sunt in criza mare de timp.

SuperbParinte

Sus In jos

Mesaj  SuperbParinte la data de Vin Aug 13, 2010 11:52 am

Alinutza ti-am trimis un mp cu preturile, nu stiu de ce dar n-am putut posta atunci cand am vrut sa il public.

Pusici

SuperbParinte

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Aug 14, 2010 2:42 am

Oferta de pret:

unt de cocos bio 19 RON / kg

unt de cacao bio 65 RON / kg
dezodorizat 85 RON / kg

shea rafinat 65 RON / kg
nerafinat 72 RON / kg

unt de mango 125 RON /kg

Recapitulez lista cu cine si ce vrea, corectati daca e ceva gresit:

FRANK
1 kg de unt de cocos - 19 lei
1/2 kg unt de cacao bio

Made In Brasov

1 kg Shea nerafinat: 72
1 kg unt de cacao bio

ZANA
1/2 kg unt de cocos - 19/2= 9,5 lei
50 mg oxid de Zn
1/2 kg Shea rafinat: 65
250 ml ulei migdale

Poppy

2 kg cocos -
1/2 kg unt de cacao bio 32,5
1/2 kg unt shea rafinat: 32.5

LORE
50 gr oxid de zinc - 19 lei
1 kg shea nerafinata - 72lei
1 kg cacao nerafinata
250 ml ulei migdale

LORIANA(Manufactura)

-unt de cacao bio 1 kg
-unt de shea nerafinat 1 kg
-ulei de migdale 500 ml
-recipiente deodorant solid 2 buc mari
-oxid de zinc 50 mg.

Andreah
1kg unt de cocos
500g unt de shea nerafinat

Vanilla Baby
500 g unt de cacao (bio, NErafint)
4 recipiente deo mari
plus
500g unt de shea NErafinat

Alinutza
cocos - 1kg = 19 lei
cacao bio neraf - 1kg = 65 lei
shea neraf - 1kg = 72 lei
tea-tree - 4 buc = 59 lei
oxid de Zn - 50 gr = 19 lei

Ariana

Unt de shea RAFINAT 1 kg
Unt de cacao 1 kg

Pentru uleiuri uitati-va pe blog, am pus preturile samd
http://cosmeticedecasa.blogspot.com

e ok asa...

Ultima editare efectuata de catre Lore in Dum Aug 15, 2010 11:36 am, editata de 4 ori
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  vanilla_baby la data de Sam Aug 14, 2010 2:52 am

pe mine m-ati sarit?

500 g unt de cacao (bio, NErafint)
4 recipiente deo mari
plus
500g unt de shea NErafinat

vanilla_baby

Pesti

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Aug 14, 2010 3:28 am

Ariana a scris:Am inteles ca pana pe data de 15 august trebuie sa ne hotaram.

Comanda mea :
Unt de shea RAFINAT 1 kg-15,4 Euro
Unt de cacao 1 kg-20Euro
Taxa va fi de 2 euro + taxele postale din Romania
Corect?

Astept raspuns pe PM pentru a oferi adresa

ariana, asta e comanda ta? In Romania e cca 2.4 lei per kg. Da asa e :)

Vanilla, nu te-am sarit. Am dat un citat la mesaj pentru a putea copia mai usor comenzile de pe ultima pagina. Usurel, usurel...de abia am pus mana pe pc
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Aug 14, 2010 3:33 am

andreah a scris:eu am gasit si in tara preturi bune pt unturi si uleiuri vegetale : untul de sheea 35 lei/250g, untul de cacao la fel,unt de mango 40lei/250g iar uleiuri presate la rece jojoba 15lei/100g, avocado 22 lei/250g, migdale 20 lei/250g, neem 10lei/50g .... si altele
daca va intereseaza e o tipa din bucuresti care le are si va dau adresa ei de mail, ea va trimite o prezentare mai detaliata

Preturile din coop sunt mult mai ok. Adica de ce sa dau 35 de lei pe 250 gr de shea cand pot da 65 pe 1000 de gr?
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Aug 14, 2010 3:39 am

Alinutza a scris:
cu plata eu propun ca fiecare din noi sa vireze in contul tau si nu sa ii strangem la o sg persoana ... vor fi apoi costuri duble in legatura cu transferul. Mai e ceva ... sa va interesati daca depuneti personal numerar de taxe bancare ... adica e posibil sa trebuiasca catiuva lei mai mult 3-5 lei pentru ca la depuneri in numerar aceasta taxa se retine de la titularul contului si astfel Superbul nostru se va trezi cu banuti mai putin si vor genera discutii. Daca se face transfer se retine de la expeditor. Eu una asa voi face transfer.

Nu am inteles exact? Nu asa era vb ca depunem direct in contul din Romania? Si iar nu am inteles..trebuie sa depunem toti in aceiasi zi?

Eu am cont la BRD si imi lua 1 leu la transfer indiferent de suma.

Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  Alinutza la data de Sam Aug 14, 2010 3:56 am

Lore asa am zis si eu, fiecare in parte sa vireze in cont. Citisem pe undeva, sau poate mi s-a parut ca cineva sa ii stranga si sa ii vireze ... eu nu-s de acord, imi dublez taxa de virament. Ai inteles acu?

Si apoi am mai zis ca ...
1. Daca se face virament (din cont in cont) taza bancara se retine la cel ce vireaza
2. Daca se face cash direct la banca, mai trebuie cativa lei in plus pentru taxa (in functie de banca, trebuie sa intrebati) ca ea se retine de la titularul contului ce primeste.

Am fost destul de clara?

Comanda mea:
cocos - 1kg = 19 lei
cacao bio neraf - 1kg = 65 lei
shea neraf - 1kg = 72 lei
tea-tree - 4 buc = 59 lei
oxid de Zn - 50 gr = 19 lei

Am luat preturile in lei de la voi nu am intrat pe site-ul indicat sa calculez, dar daca e diferenta te rog sa-mi spui Ralu.
Voi lua in calcul si taxele de transport. Si cred ca rambursul nu are rost, avand in vedere ca noi platim in avans cu tot cu taxe

Alinutza

Scorpion Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj  poppy la data de Sam Aug 14, 2010 4:20 am

Lo la mine sunt 2 kile de cocos
Astept si eu PM-ul cu datele si suma totala. Pupeeeee
poppy

Rac

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Aug 14, 2010 7:22 am

am scapat cumva vreo comanda?
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  andreah la data de Dum Aug 15, 2010 1:45 pm

Lore a scris:
andreah a scris:eu am gasit si in tara preturi bune pt unturi si uleiuri vegetale : untul de sheea 35 lei/250g, untul de cacao la fel,unt de mango 40lei/250g iar uleiuri presate la rece jojoba 15lei/100g, avocado 22 lei/250g, migdale 20 lei/250g, neem 10lei/50g .... si altele

Preturile din coop sunt mult mai ok. Adica de ce sa dau 35 de lei pe 250 gr de shea cand pot da 65 pe 1000 de gr?

da ai dreptate cu pretul pt unturi dar pt uleiurile presate la rece(jojoba, migdale, neem, argan, avocado, luminita noptii, macadmia, samburi de caisa, camelie, limba mielului) preturile sunt bune. nu e reclama(pe tipa nici nu o cunosc abia ce am comandat o data de la ea) dar ma gandeam ca cine vrea uleiuri ieftine uite eu abia am gasit si sunt multumita de ele.

andreah

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum