Recenzii sapunuri Manufactura Lorelai

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Recenzii sapunuri Manufactura Lorelai

Mesaj  SuperbParinte la data de Joi Mai 06, 2010 1:33 am

Lori,

mie asa ceva imi place la nebunie. Hartie simpla neutra si cu stampila manufacturii si logoul oe ea?

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sau asa ceva

idei sunt o mie...

SuperbParinte

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Joi Mai 06, 2010 2:11 am

SuperbParinte a scris:Lori,

mie asa ceva imi place la nebunie. Hartie simpla neutra si cu stampila manufacturii si logoul oe ea?

sau asa ceva

idei sunt o mie...

Vai ce frumoase sunt ambalajele din hartie! Hai ca mi-ai dat o idee, sa vad in weekendul asta daca iese ceva din ea :)
Manufactura Lorelai

Leu Localizare : Rm. Valcea
Stare de spirit : Mereu optimista, vesela mereu :)

Sus In jos

Mesaj  SuperbParinte la data de Joi Mai 06, 2010 2:24 am

Ce fain! sa ne arati ce iese!

®aluca

SuperbParinte

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Joi Mai 06, 2010 10:01 pm

Deja deveneam neserioasa...
nu mai copiez, pun linku' de la recenzie:
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  libra la data de Lun Mai 10, 2010 11:14 am

Ideea cu ambalajele din hârtie ( primul link) e genială. Ar arăta etraordinar cred .
Loriana, când (re)faci stocul la Cafeaua Dementă? Am nevoie de o bucățoaie de 200 de gr până pe 15 iunie!!! Vreau să o fac codou cuiva foarte drag la care nu îi lipsește nimic și singurul lucru cu care aș putea să o surprind ar fi cu un mare săpun dement . 300 de grame cu tot cu bucata mea de 100, deci? Trece-mă pe lista de așteptare.
Și aș mai vrea o bucățoaie dar nu m-am hotărât încă din care săpun...
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  vanilla_baby la data de Mier Mai 12, 2010 11:34 am

hello

imi cer scuze ca vin cu asa intarziere

buun

intre timp am incercat 4 sapunuri dupa cum urmeaza:

spa
miroase foarte fain, mai ales cat timp l-am tinut in camera nedesfacut fost pe post de odorizant :)
are o textura fina. spuma e cremoasa, curata foarte bine pielea si o lasa fina si hidratata.
mi-a placut si senzatia din timpul dususlui, atmosfera pe care o creeaza (deci foarte potrivit numele!)
ar fi fost fain ca mirosul sa se mentina pe piele insa nu stiu cat de indicat e sa fie atat de parfumat.
in orice caz, mi-a facut cel mai mult si cred ca o sa-l mai iau

lapte si miere si fulgusoara le-am folosit si pentru mine si pentru lia.
ei i-au priit de minune, inca am fulgusoara si o spal si ziua si la baita cu el. o sa le folosesc in continuare pen

pentru mine insa nu fac mare lucru, si cand m-am spalat cu ele pe fata, coincidenta sau nu, mi-au aparut cosuri
cred ca pielea mea, obisnuita doar cu apa, a fabricat sebum in exces.. nu-mi dau seama

cafea dementa miroase fain si arata foarte bine
curata excelent si lasa pielea curata, hidratata

partea mai nasoala e ca zgarie pielea nu stiu daca vi s-a intamplat si voua dar eu l-am folosit numai pe picioare pentru ca pe restul corpului mi se parea prea agresiv
partea buna e ca exfoliaza foarte bine pielea ceea ce e fain mai ales inainte de epilat
vanilla_baby

Pesti

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Vin Mai 14, 2010 4:15 am

@Manufactura Lorelai

te rugam pe privat sa ne trimiti lista cu cei carora le-ai trimis sapunuri spre testare si nu au revenit cu o recenzie.
Admin
Admin

http://super-parinti.forumcreativ.ro

Sus In jos

Mesaj  laura la data de Sam Mai 15, 2010 3:55 am

mai scriu oadata ca nu stiu ce am facut de mi-a disparut tot
am primit de la Lorelai pentru testare sapun SPA si sapun cu lapte si miere.

Sapunul lapte si miere l-am folosit primul m-a incantat asa ca l-am folosit si pentru mititica....Dupa spalare pielea a ramas hidratata si nu mi-a mai trebuit crema, aroma a fost vag perceptibila, mi-ar fi placut mai puternica dar fiind un sapun natural cam asta e cred...

Sapunul SPA este super are o textura fina si cremoasa , este hidratant, aroma este faina are intensitatea potrivita, doar ca nu se mentine mirosul pe piele.Curata bine si imi place mult.
Dintre cele doua il prefer pe cel SPA.
Mi-a placut foarte mult ambalajul si srisorica despre sapun a fost super.
Trebuie sa recunosc ca aratau asa bine in saculetii aia ca mi-a fost tare greu sa-i deschid si au stat un timp in cosuletul de la ecodecolight alaturi de feliutele de portocala
scuze ca scriu asa tarziu...
laura

Balanta Localizare : Vaslui

Sus In jos

Mesaj  Epurica la data de Lun Mai 17, 2010 7:01 am

Vin si eu cu review-ul (partial, urmeaza sa-l scriu si pe cel despre prinzatorul de vise):

Epurica

Sus In jos

Castigatoare Campania de testare

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Lun Mai 17, 2010 8:22 am

Stiu ca m-am lungit foarte mult cu campania de testare, si vreau sa imi cer scuze oficial.
Alegerea castigatoarelor a fost dificila, pentru ca toate review-urile au fost frumoase si detaliate, iar unele chiar m-au miscat profund. Vreau sa va multumesc tuturor pentru disponibilitatea de care ati dat dovada, precum si pentru increderea pe care ati acordat-o sapunurilor Lorelai, acceptand sa le testati pe voi si pe prichindeii vostri.
Ca sa nu ma lungesc (iar :), castigatoarele sunt:
Premiul I: Flori307 (un cosulet cu 3 sapunuri, la alegere, si doua seturi de bile efervescente)
Premiul II: Gongonici(un cosulet, cu doua sapunuri, la alegere, si un set de bile efervescente)
Premiul III: Ileana (un sapun, la alegere, si un set de bile efervescente).

Si pentru ca nu ma pot abtine, voi oferi si:
Premiul IV: Alinutza (un sapun, la alegere)
Premiul V: Noamu (un sapun, tot la alegere).

Inca o data, mii de multumiri tuturor participantelor.
Pe castigatoare le rog sa imi trimita un pm sau mail (lorianandreea@yahoo.com sau [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]), cu adresa lor (din nou, ca sa nu fac incurcaturi) si cu preferintele in materie de sapunuri.

O seara minunata tuturor!
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  libra la data de Lun Mai 17, 2010 9:29 am

Felicitări câștigătoarelor!
Loriana când refaci stocul la Cafeaua Dementă? Și vreau și SPA... și Prinzătorul de vise...
Și vreau să spun că SPA m-a convins din recenziile primite nu din descrierea de pe site. După ce am citit ce au scris fetele mi-a fost ușor să aleg.
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  Alinutza la data de Lun Mai 17, 2010 10:46 am

Cafeaua dementa este deja in stoc, intreab-o direct poate e ocupata si nu poate intra aici. Eu chiar azi mi-am comandat
Acum vad si castigatoarele. Felicitari dragele mele sa le folositi cu placere si de ce nu sa ne spuneti si cum sunt ... chiar daca nu mai e obligatoriu.
Multumesc pentru premiul special , deja ma consideram castigatoare prin posibilitatea testarii .... poate-mi lipesc premiul de comanda

Alinutza

Scorpion Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj  flori307 la data de Mar Mai 18, 2010 2:19 am

eu am castigat premiul I? Sunt atat de bucuroasa! Iti multumesc din suflet pentru premiu, Loriana. Mi-a placut foarte mult aceasta campanie de testare, mai ales ca am avut posibilitatea sa aflu pareri detaliate despre mai multe sapunuri. In urma review-urilor citite pe aici m-am si hotarat ce sapunuri imi doresc.

Parca e ca un facut - de ziua mea de nume, de Florii am primit spre testare sapunurile Lorelai, iar acum, aproape de ziua mea de nastere, primesc si marele premiu
flori307

http://clarra.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  madimih la data de Mar Mai 18, 2010 2:41 am

Cu scuzele de rigoare pentru intarziere, las si comentariul meu.
L-am pus si pe blog.

Am primit spre incercare doua sapunuri: NOIR si CAFEAUA DEMENTA

De indata ce am deschis pachetelul cu Noir, m-a frapat aspectul elegant al sapunului. Albul si negrul care se intrepatrund, m-au facut sa ma simt ca si cum m-as fi aflat intr-o baie de lux, iar senzatia asta o am de fiecare data cand intru in baie si-l vad asezat cochet in sapuniera de pe chiuveta. Apoi, aroma lui discreta dar persistenta e divina. E o placere sa ma spal cu el. E moale si delicat si lasa pielea catifelata si hidratata. Imi place mult.

Cafeaua dementa, nu m-a incantat la fel de mult. In primul rand, nu suport aromele puternice, mai ales pe cele mentolate. Asa ca, mirosul puternic de menta nu mi-a placut. Din fericire, aroma nu ramane pe piele.
E un sapun aspru, din cauza granulelor de cafea, care exfoliaza fara sa mai fie nevoie de manusi speciale sau burete de lufa. Un pic prea aspru insa pentru pielea mea, dar bun pentru stimularea circulatiei. Din cand in cand, zic ca merge sa-l folosesc.

Ma bucur mult ca am luat parte la campanie. Incetul cu incetul, voi testa si alte sapunuri pentru ca am citit numai lucruri frumoase despre ele.
madimih
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Mar Mai 18, 2010 3:21 am

Multumesc madimih, pentru rewiev. Imi cer scuze ca am ales castigatorii fara sa astept toate raspunsurile, dar si asa ne-am lungit prea mult :). ma bucur ca ti-a placut NOIR, e si unul dintre preferatele mele.
Libra, am in stoc Cafeaua Dementa, s-a terminat de uscat/maturat.
Alinutza si Flori, inca o data felicitari! Si astept date de contact si preferinte :)
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Mier Mai 19, 2010 10:26 pm

multumesc pentru premiu Lori si felicitari pt campanie!
felicitari si tuturor castigatoarelor!
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Joi Mai 20, 2010 11:59 pm

lori, multumesc o sa-ti trimit datele de contact, dar mai stau vreo 2 zile ca nu ma hotarasc ce sa comand, si sa le trimiti deodata cu
cadoul-pe-care-ai-fost asa de-draguta sa-il trimiti
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Lun Mai 31, 2010 9:47 am

Gonzonici si Alinutza, inca mai astept preferintele voastre, pentru a va livra premiile!
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  gonzonici la data de Mar Iun 01, 2010 12:47 am

Lori, mersi mult de tot, nici nu ma gandeam ca pot castiga premiu. Nu am mai intrat pe acest topic, noroc ca m-a tras de urechi Lore
Dupa cum stii am luat mai multe sapunuri cand ai fost la targ si inca ma bucur de ele. O sa ma uit pe blog din nou si am sa aleg doua sapunuri si iti scriu pana diseara.

Pupici

gonzonici

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum