Recenzii sapunuri Manufactura Lorelai

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Recenzii sapunuri Manufactura Lorelai

Mesaj  myhadavid la data de Lun Apr 19, 2010 1:20 am

ar fi super
myhadavid

Pesti Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  gonzonici la data de Lun Apr 19, 2010 12:00 pm

Ar fi super Lorelai

gonzonici

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Apr 19, 2010 12:40 pm

Loriana mai ajunge cu targurile prin Bucuresti asa ca daca tineti legatura poate poate.

@Loriana revin cu o precizare. O prietena mi-a atras atentia asupra unui lucru...nu Spa s-a terminat prea repede ci eu m-am spalat prea des cam uit de mine sub dus cu asemenea rasfaturi.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  AndreEa la data de Vin Apr 23, 2010 7:34 am

mai nu am reusit sa scriu pana acum ca am avut probleme cu calculatorul dar Nu am primit sapunul!
nu stiu ce s-a intamplat! probabil ca i-a placut la vreo tanti de la posta si l-a oprit pentru ea! nu m-ar mira ptr ca primesc o gramada de colete desfacute...
AndreEa

Balanta Localizare : Brad/Timisoara

http://bijuteriihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Vin Apr 23, 2010 9:22 am

AndreEa, o sa iti trimit un alt colet cu sapunele, si de data asta sigur o sa ajunga :)

Loriana
Manufactura Lorelai

Leu Localizare : Rm. Valcea
Stare de spirit : Mereu optimista, vesela mereu :)

Sus In jos

Mesaj  AndreEa la data de Vin Apr 23, 2010 9:41 am

of, ma simt aiurea...faza e ca nu pot ajunge la posta des - o trimit pe soacra-mea si nu prea pot "comenta" de pachetele desfacute...dar din 10 primite - 8sunt desfacute asa, "subtil" incat sa se vada in ce e in ele...
AndreEa

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Vin Apr 23, 2010 9:45 am

@Loriana, fa un bandaj serios cu banda adeziva. Se vor descuraja. Si o reclamatie ar fi binevenita asa ca Andrea nu ai mai avea probleme.

Si Camelcutza s-a plans ca nu a primit. Mai ai inca avizul. Daca are numarul chitantei cum ai trimis poate intreba.

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  AndreEa la data de Vin Apr 23, 2010 11:23 am

da, cred ca daca il "bandajeaza" k-lumea e ok!
dar vreau sa-ti zic lore, ca am primit sapt asta un colet - o cutie - nu era invelita in hartie alba :) si era cu mult scotch!dar!!! era taiat scotch-ul pe o latura astfel incat sa vada inauntru! nici nu am desfacut cutia cand am scos si eu din colet ce era am scos tot pe acolo
AndreEa

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Vin Apr 23, 2010 12:12 pm

SCZ de OFFTOPIC:

Cred ca ar trebui sa faci o reclamatie. faptul ca taci ca porcu-n cucuruz nu face decat sa o inviti pe tanti postarita sa iti deschida pachetul.

Lorelai, te rog mult scrie pe pachet: D-na nu mai baga nasul in pachetu asta

Eu puneam intotdeauna cand stateam la apartament un biletel sub pres pe care scria: Esti un HOTz!

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Sam Apr 24, 2010 12:21 am

m-am simtit o vreme ca un baietel dintr-o poveste despre Craciun a fetitei mele- pisica ce urma sa o primeasca sub brad cazuse din sacul mosului si acum el privea trist pe fereastra convins ca anul acesta a fost uitat si lasat fara cadou.
dar, ca in poveste, am primit si eu pachetelul si intarzierea nu a facut decat sa-i sporeasca farmecul. minunat ascunse in materiale pretioase patratelele de sapun parea sa ma invite sa le incerc. imediat m-am simtit atrasa de cel cu lapte si miere- desi vizual vorbind nu exista mari diferente intre el si Fulgusoara cu galbenele. nu au arome imbietoare si poate le-ar fi stat bine sa se afirme si asa, dar sunt atat de frumoase incat nu poti sa le rezisti. si sunt spumoase. si naturale si sanatoase pentru piele. iar cel ce m-a atras, cel cu lapte si miere, mi-a mangaiat pielea si a lasat-o hidratata si catifelata, si pielea mea s-a simtit rasfatata si nu atacata. Fulgusoara a curatat-o bine, dar nu a rasfatat-o ca celalalt.
m-am "jucat" de mai multe ori cu patratelele mele atat de dragute- cand le ating pot simti ca sunt facute de mana omului, ca au personalitate, ca sunt diferite si ca au o voce proprie. am pastrat si saculetele in care le mai pun uneori pentru a le descoperi de mai multe ori cu aceeiasi placere. si sper ca o parte din dragostea si placerea cu care au fost manufacturate sa isi gasesca drumul inapoi la facatorul lor.
am incalecat pe-o sa si v-am spus povestea mea
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Apr 24, 2010 3:11 am

In sfarsit am descarcat pozele si testarea a descurs super :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Eu una sunt topita dupa aspectul lor. Sotul apreciaza tot mai mult NOIR, mi-a marturisit ca nici nu mai foloseste atat de des spray impotriva transpiratiei urat mirositoare a picioarelor. Eu nu il mai folosesc pe fata de cand l-a imprumutat el dar imi placea sa ma spal pe fata in zona T. A devenit normala aceea zona.

Sunt indragostita de sapunurile Lorelai si vad ca nu ii fac rau nici lui Lu chiar daca are probleme cu dermatita atopica.

Eu ma gandeam ca mi-ar place un sapun intens antibacterian numai pentru maini daca e posibil si cu zat de cafea. Imi place sa simt in palma sapunul abraziv. Intens bacterian , abraziv dar sa contina si ceva foarte hidratant (poate suc de castravete)

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Soap Review

Mesaj  plimbareatza la data de Sam Apr 24, 2010 10:42 am

Sapunuri folosite: Prinzatorul de Vise si Perfect Gentleman
Mi-au placut foarte mult sapunurile, mai ales ambalajul … le da un aer sofisticat si special … nu ca ordinarele sapunuri. Mi se par perfecte pentru a fi date ca si cadou, iar ideea ca sapunele sa fie date ca marturii mi se pare extraordinara. Sunt viitoare miresica si daca nu as fi avut deja marturiile aranjate sigur mi-as fi ales sapunele
Dupa cum am spus mi-a fost mila sa le desfac pentru ca erau asa de …
Mi-a placut si mirosul lor, adevarat ca daca stai cu nasul in ele este un parfum destul de puternic, dar pentru uz sunt perfecte pentru ca lasa un miros discret pe piele.
Le-am folosit cu schimbul pentru a putea da un feedback cat mai precis si am descoperit ca sapun Perfect Gentleman lasa pielea mai uscata decat Prinzatorul de Vise. Cu primul a fost nevoie de crema, mai ales pentru maini pe care le spal destul de des, dar cu al doilea nu am mai simtit ca ma strange pielea.
Le-am folosit si la dus si mi-a placut faptul face foarte muuulta spuma!!! Nu am avut nici un alt sapun care sa faca atat de multa spuma!
Felicitari pentru produsele obtinute, sunt minunate!

plimbareatza

Localizare : Timisoara

http://stuffsipapura.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  lili76 la data de Mar Apr 27, 2010 12:05 am

Mi-au placut tare mult sapunurile de la Lorelai am avut cu galbenele si musetel si tarate bergamot si roibos am fost foarte multumita curata, hidrateaza ,dar cel mai mult am fost incantata ca fetitei mele nu i-au mai aparut bubite pe corp ca de la alte sapunuri chiar si cele speciale de copii.
FELICITARI CREATOAREI

lili76

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Mar Apr 27, 2010 11:17 am

Buna Lili,

tu nu ai primit pe langa sapunuri si un formular? Ai putea mai pe larg sa alcatuiesti o recenzie?

Uite iti pot da un exemplu concret chiar aici:

Asa ca sa iti faci o idee.
Multumesc

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  Alinutza la data de Mier Apr 28, 2010 2:19 am

Sunt in intarziere cu ... impresiile de dupa ... dar sper sa nu ma certati prea tare Cu ocazia aceasta am dat startul blogului meu, nu puteam sa nu ma laud ca am facut parte din "echipa de testare".

Acum ceva timp, prin martie, Forumul Super Parinti si Manufactura Lorelai, au lansat o Campanie de testare a sapunurilor Lorelai, sapunuri naturale, fabricate manual si ma numar printre norocoasele ce au fost selectate pentru a testa aceste sapunele.
Am lasat producatorul sa-mi recomande ce se potriveste mai bine tipului de piele, pentru ca imi doream in mod special unul pentru nazdravanul meu cel mic ce are 14 luni. Sapunelele au sosit, insotite de o scrisorica, am fost placut impresionata de ambalaj (desi le vazusem deja pe site), apoi de mirosul discret al fiecaruia.

Doua zile m-am uitat la ele nu-mi venea sa le desfac sa nu mai spun de “consumat”, pareau atat de delicate, ca niste saculeti cu arome ce dadeau bine sa fie asezate astfel incat sa emane miros si sa stai doar sa le privesti. Scrisorica … o povestioara frumoasa a acestor sapunuri, iar mesajul de final e unul imbietor la testare, ei bine, dupa ce am parcurs istorioara chiar nu-mi venea sa le mai desfac, ci sa le pastrez asa pentru totdeauna.

Ce am primit, cine a testat …
Am primit doua sapunele, “Lapte si miere”, testat de mine si “Fulgusoara”, musetel si galbenele, testat de Edi, nazdravanul cel mic.
Cum nu am experianta in folosirea sapunurilor naturale nu pot face comparatie cu altceva, alte sapunuri solide, ci doar cu gelul de dus si sapunul lichid, ambele cu glicerina sau/si ulei de masline.

La ambele:
Aroma …. cum nu sunt adepta mirosurilor puternice, a fost numai bun … eu stiu asa ce miroase foarte tare are mullllt chimic in el, ce miroase discret e cel mai indicat. Am citit asta acum cativa ani, nici nu mai stiu pe unde si cand imi aleg produsele ma ghidez si dupa acest aspect. Mi-a placut sa simt usor misorul sapunului de casa … chiar al meu sot cand l-a mirosit a exclamat, de parca descoperise ceva sensational, …. hhhhmmmm miroase a sapun din ala …

Sapun natural “Lapte si miere”

Tipul de piele: uscata, foarte uscata.
Varsta: 30 ani

Initial ma hotarasem sa-l folosesc doar pe fata si decolteu dar dupa 2 zile l-am testat si la dus. Nu am termen de comparatie pentru fata, in afara de demachiant si apa nu folosesc altceva si eram ceva reticenta, dar am fost placut imresionata de rezultat. Eu am o piele uscata, excesiv de uscata. Dupa sapuneala pielea era normala, usor fina, prin urmare rezultatul a fost mai mult decat multumitor.
Nu face multa spuma multa, e ca o spuma de mousse, usor lipicioasa, ceea ce ma face sa cred ca de aceea pielea ramane fina. Chiar am testat si cu aplicarea cremei, in sensul sa nu ma dau cu crema dupa fiecare spalare, fie ten, maini, corp si a mers, am aplicat crema dar mai rar.

Sapun natural “Fulgusoara”

Tipul de piele: uscata, sensibila.
Varsta: 14 luni
Testat … pe fundulet cel mai des, pe corp de doua ori. Pot spune ca de cand il foloseste nu a mai fost nevoie de crema, cel putin in zona scutecului chiar nu am aplicat crema de cand testam Fulgusoara. La fel ca “Lapte si miere” nu face multa spuma multa, e ca o spuma de mousse, usor lipicioasa, ceea ce ma face sa cred ca de aceea pielea ramane fina.

Concluzii:

Saculetele ca si mod de ambalare sunt foarte fine, elegante, poate nu merg la toate tpurile de sapunuri, imi venise in minte un ambalaj de genul asta

de pe simple-webdesign
poate fi facut in diferite forme, chiar si de floare, unite sus petalele.

sau asa

memorymakersmagazine

dar apoi m-am gandit mai bine si conteaza mult transportul .. saculetii ajung in siuranta la consummator si pretul, un ambalaj mai sofisticat cu siguranta s-ar regasi in pretul final.

Voi cumpara pe viitor sapunuri naturale Lorelai? Cu siguranta voi mai cumpara sapunelele si chiar ma “arunc” si la alte modele, ba ma intereseaza si perlele.

Felicitari Loriana!

Ultima editare efectuata de catre Alinutza in Mier Apr 28, 2010 5:36 am, editata de 1 ori

Alinutza

Scorpion Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Mier Apr 28, 2010 3:54 am

Alinutza, multumesc pentru feedback (si pentru laude :))
Cel mai mult ma bucur ca nu aveti probleme cu iritatiile de pe fundulet, si Dariei ii prieste acest sapun.
In ceea ce priveste ambalajele din poze, sunt superbe, problema este ca timpul de manufacturare este foarte mare, si mareste pretul sapunului nejustificat de mult. Oricum, mi-am propus ca de sarbatori sa scot editii limitate ale sapunurilor, cu ambalaje unice, originale. Si in acest scop pozele postate de tine imi sunt de mare ajutor, multumesc inca odata.
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  Alinutza la data de Joi Apr 29, 2010 3:47 am

cu cea mai mare placere ... adevarul e adevar. Multumesc
Ma bucur ca ti-au placut ideile ... chiar daca nu-s ale mele

Alinutza

Sus In jos

Mesaj  Alinutza la data de Vin Apr 30, 2010 1:19 am

Loriana care e minimul de bucati pentru marturii? Pot fi comandate 2-3 buc de ex sau trebuie un numar mai mare? Intreb pentru ca as vrea sa o fac si pe Denissa mea sa foloseasca sapunelele dar cum ea acum e cu aere de domnisoara, nu merge decat daca ar fi cu diverse forme. Acum de ex are un sapun lichid cu aroma de capsune si se spala pe maini cu placere, altfel ar fi maraiala multa

Alinutza

Sus In jos

Mesaj  AndreEa la data de Dum Mai 02, 2010 5:21 am

Lorelai, mi-ai trimis cumva din nou sapunurile?intreb ptr ca nici acum nu le-am primit si ar fi chiar culmea sa le mai fi trimis tu odata si iar sa se fi "pierdut pe drum".
AndreEa

Sus In jos

Mesaj  Zana Mica la data de Dum Mai 02, 2010 7:12 am

Noi folosim sapunurile lui Lori deja de o bucata buna de vreme. Toata familia, inclusiv zana. Eu am probleme destul de serioase cu alergiile la produsele cosmetice de pe piata si acum pot spune cu siguranta ca sapunurile naturale mi-au salvat pielea, am folosit Prinzatorul de vise si bilele efervescente pentru baie Si zanei ii merge foarte bine spalata cu Fulgusoara . Deci la nivel de toleranta sunt optime. Minusurile pe care le am observat eu au fost: ca s au consumat repede si ca nu persista parfumul pe piele.
Am dus sapunurile unor prieteni in It si au ramas atat de incantati ....nu va pot descrie in cuvinte.Deci sunt optime si ca obiecte cadou.
In concluzie: raman clienta fidela Manufactura Lorelai si mi ar placea sa faca un sapun antibacteric cu tea tree oil si levantica
Va pupa zana

Zana Mica

Leu Localizare : Bucuresti via Brasov
Stare de spirit : Mamiceasca

http://www.basmepentrumaria.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  madimih la data de Dum Mai 02, 2010 11:28 am

Care era termenul limita pentru recenzii?
Sincer, abia de 2 zile am inceput sa folosesc sapunurile. Am inceput cu NOIR care e minunat. In primul rand aspectul e deosebit. Combinatia de alb cu negru imi da o stare de bine de nedescris. O sa scriu mai multe pe blog si apoi copii si aici.

Am insa o mica problema (chipurile). Bineinteles ca, aiurita cum sunt, am ratacit hartiile care erau in plic si nu mai stiu care erau intrebarile dupa care sa ma ghidez.
madimih
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Dum Mai 02, 2010 12:32 pm

Ai retinut Loriana: antibacterian~

Pe mine una nu ma inetreseaza atat ambalajul. Unele de vreme de criza ambalate in resturi de ziare nu-mi trimiti? Nu sut dispusa sa platesc ambalajul. Sunt mai interesata de continutul acestuia. E bine oricum sa ai de unde alege. Poate ar trebui sa mergi si pe ideea asta.

NOIR miroase divin. MIar place unul intens antibacterian si abraziv doar pentru maini. Mi-a placut mult ca dupa ce cazuse Thea in genunchi, am spalat-o direct cu sapun pe rana si nu a piscat-o DELOC. Asa ca unul intens antibacterian numai pentru maini si cazaturile copiilor le-as folosi.

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  flori307 la data de Mier Mai 05, 2010 5:10 am

Pana la urma s-a renuntat la ideea de a premia cele mai bune review-uri?
flori307

http://clarra.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  Zana Mica la data de Mier Mai 05, 2010 10:11 am

Pai cred ca Lorelai asteapta sa primeasca toate recenziile ca sa stie pe cine premiaza. Si asta nu depinde de ea.Zic si eu...

Zana Mica

Leu Localizare : Bucuresti via Brasov
Stare de spirit : Mamiceasca

http://www.basmepentrumaria.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Mier Mai 05, 2010 11:05 pm

Stiu ca nu am mai scris de mult pe aici, va rog sa ma iertati (as avea nevoie ca ziua sa aiba 30 de ore ca sa le fac pe toate :))
Sa le iau pe rand...
Alinutza - marturiile le fac de obicei pe comanda, un numar de minim 30 de bucati. Dar mai am cateva facute, de la o comanda anterioara. Am niste ursuleti de Prinzatorul de vise, cu levantica. Scrie-mi, te rog, adresa ta si iti trimit din astia, sa vezi "cum prind". In plus, in viitorul apropiat am in plan achizitionarea din starinatate a unor forme de sapun speciale pentru copii. Cand o sa fac sapunuri in forme, primele sunt cu dedicatie pentru mamicile de aici :)
AndreEa - am trimis din nou coletul saptamana trecuta (nu mai stiu in ce zi exact), l-am trimis prin coletarie, si in interiorul cutiei se gaseste un alt pachetel, pe care scrie mare" Daca nu esti AndreEa, sa-ti fie rusine! De ce iti bagi nasul?" Mai asteapta putin, poate ajunge. Daca nu ajunge pana vineri, te rog sa ma anunti, si fac plangere la posta.
Zana Mica - sapunurile astea de mostre nu prea au avut timp suficient sa se usuce, si de aceea se termina cam repede. Am inceput sa maresc timpul de uscare la toate sapunurile, tocmai ca sa le fac mai rezistente in timp. Iar in ceea ce priveste sapunul antibacterian, sapunul NOIR este de acest gen, cu Tea-Tree, geraniu si levantica.
Madimih - intrebariel erau doar de ghidare - ce ti-a placut cel mai mult, ce ti-a displacut cel mai mult, daca parfumul e prea slab/numai bun/ prea puternic, daca pielea ti-a ramas mai uscata ca de obicei/ca de obicei/parca mai hidratata.
Lore - sa stii ca ma tot gandesc la ambalaje "naturale", dar care sa fie si ieftine. Deocamdata nu am gasit nimic :). oricum, costul total al ambalajului unui sapun este de 1 RON, pentru ca pungutele mi le face mama mea (manopera e gratis :)). dar promit ca o sa caut si alte alternative.
Flori 307 - normal ca nu am renuntat la premiere, dar au apartut diverse probleme, cum ar fi cu AndreEa, la care nu a ajuns pachetul prima oara, si acum il asteapta pentru a doua oara. Oricum, cred ca nu mai intarziem mult, probabil intr-o saptamana sau cel mult doua vom face si premierea.

Ne mai auzim (sper ca mai des :)
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum