Recenzii sapunuri Manufactura Lorelai

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Recenzii sapunuri Manufactura Lorelai

Mesaj  madimih la data de Mar Apr 06, 2010 12:16 pm

Am primit si eu azi
Imi plac mult pungutele.
Iti spun de pe acum un minus la cel cu cafeaua dementa: aroma de menta. Nu prea ma impac cu ea Dar, poate imi schimb parerea dupa ce folosesc sapunul
madimih
Moderator
Moderator

Sus In jos

Re: Recenzii sapunuri Manufactura Lorelai

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Mar Apr 06, 2010 8:55 pm

Cam asta e si scopul campaniei de testare, sa aflu si eu parerile voastre, fie ele pozitive sau negative :)
Asa ca "Hit me, baby!"
Manufactura Lorelai

Leu Localizare : Rm. Valcea
Stare de spirit : Mereu optimista, vesela mereu :)

Sus In jos

:((

Mesaj  plimbareatza la data de Dum Apr 11, 2010 5:57 am

Cate posturi imi trebuie ca sa trimit un mesaj pe privat ?
plimbareatza

Localizare : Timisoara

http://stuffsipapura.blogspot.com

Sus In jos

Multumesc!!!!

Mesaj  plimbareatza la data de Dum Apr 11, 2010 6:05 am

Eu abia am primit vestea buna!!!
Abia astept sa le incerc :x
plimbareatza

Localizare : Timisoara

http://stuffsipapura.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Dum Apr 11, 2010 7:05 am

Am intrat in posesia sapunurilor si in seara asta ... testez Fulgusoara

Prima impresie cand am deschis plicul a fost un puternic miros de levantica.
Le-am separat si le-am adulmecat din nou dupa o vreme... Fulgusoara are un miros delicat, mai putin agresiv dar evident de galbenele in timp ce Prinzatorul de Vise isi pastreaza mirosul puternic de levantica chiar si in spatiu deschis.

Try walking in my shoes.
Onush

Localizare : Piatra Neamt
Stare de spirit : Gica Contra

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Apr 12, 2010 12:15 pm

plimbareatza a scris:Cate posturi imi trebuie ca sa trimit un mesaj pe privat ?

5 :)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  silvia_air la data de Lun Apr 12, 2010 12:15 pm

am revenit şi eu cu impresii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] :)
mulţumesc frumu Loriana
silvia_air

Leu

http://air-confidential.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Apr 12, 2010 12:21 pm

Daca te rog iti poti copia si aici postarea :)

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  silvia_air la data de Lun Apr 12, 2010 12:35 pm

sigur că da :) De aproximativ 2 săptămâni testez 2 săpunuri naturale: Lapte şi Miere + Magia Cafelei.
Săpunurile au sosit la mine frumos ambalate, în nişte punguţe prinse cu fundiţe drăgălaşe. Loriana mi-a trimis şi o scrisoare cu povestea săpunurilor naturale. Un mare plus pentru faptul că a semnat personal aceste scrisori. Depăşirea barierei vânzător-cumpărător reprezintă primul pas spre o relaţie de durată.
Acum despre săpunuri: Magia Cafelei miroase puternic a scorţişoară, din păcate mirosul nu persistă pe piele. Săpunul cu lapte şi miere stă exact invers la acest capitol. Eu am folosit săpunurile strict pentru corp. Acum o să completez schematic chestionarul trimis de Loriana:
- tip piele: sensibilă;
- vârstă: 23 ani;
- eficienţă săpun: curăţă bine, spumează, Magia Cafelei exfoliază delicat, nu usucă pielea;
- aroma este vag perceptibilă, mi-ar fi plăcut mai puternică.
silvia_air

Leu

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Apr 12, 2010 12:37 pm

silvia_air a scris:sigur că da :) De aproximativ 2 săptămâni testez 2 săpunuri naturale: Lapte şi Miere + Magia Cafelei.
Săpunurile au sosit la mine frumos ambalate, în nişte punguţe prinse cu fundiţe drăgălaşe. Loriana mi-a trimis şi o scrisoare cu povestea săpunurilor naturale. Un mare plus pentru faptul că a semnat personal aceste scrisori. Depăşirea barierei vânzător-cumpărător reprezintă primul pas spre o relaţie de durată.
Acum despre săpunuri: Magia Cafelei miroase puternic a scorţişoară, din păcate mirosul nu persistă pe piele. Săpunul cu lapte şi miere stă exact invers la acest capitol. Eu am folosit săpunurile strict pentru corp. Acum o să completez schematic chestionarul trimis de Loriana:
- eficienţă săpun: curăţă bine, spumează, Magia Cafelei exfoliază delicat, nu usucă pielea;

mai puternica aroma de scortisoara?

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  silvia_air la data de Lun Apr 12, 2010 9:56 pm

Lore a scris:
silvia_air a scris:sigur că da :) De aproximativ 2 săptămâni testez 2 săpunuri naturale: Lapte şi Miere + Magia Cafelei.

mai puternică în sensul de persistenţă. săpunul miroase a scorţişoară, dar pe piele nu lasă niciun parfum.....
silvia_air

Leu

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Mar Apr 13, 2010 12:09 am

silvia_air a scris:
Lore a scris:

mai puternică în sensul de persistenţă. săpunul miroase a scorţişoară, dar pe piele nu lasă niciun parfum.....

"Magia Cafelei" este facut cu cafea, si aceasta are un efect dezodorizant (indeparteaza toate mirosurile de pe piele - inclusiv cel de scortisoara :))
Nu este un sapun puternic exfoliant, particulele din el sunt particule de cafea care mai "scapa" la filtrarea cafelei, dar numarul lor fiind redus, nu am trecut exfolierea la proprietati.

Pe de alta parte, "Lapte si Miere" are acel miros vag doar de la laptele si mierea din compozitie, dar neavand componente dezodorizante (cafea, adica), "imprumuta" pielii ceva din mirosul lui.
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  myhadavid la data de Mier Apr 14, 2010 4:07 am

ma tot gandeam, oare nu da nimeni starul. Acu eram pregatita sa intru pe blog
Revin si eu cu impresiile, dar mai sigur maine...sa apuc sa copletez si chestionarul
myhadavid

Pesti Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  flori307 la data de Mier Apr 14, 2010 1:05 pm

In seara asta am scris despre primul sapun testat, Fulgusoara. [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Maine seara revin cu impresii si despre Magia cafelei.
flori307

http://clarra.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Mier Apr 14, 2010 8:56 pm

Multumesc, Flori307, pentru review, si pentru modul in care l-ai facut (detaliat, cu avantaje si dezavantaje).
S-au notat toate impresiile tale :)
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Mier Apr 14, 2010 11:35 pm

Flory, nu mi-am dat seama ca tu esti Clarra. Te citesc cu drag. Foarte frumosai detaliat. Astfel de rewiuri asteptam

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  flori307 la data de Joi Apr 15, 2010 2:32 am

va multumesc frumos pentru aprecieri.
Lore, ma bucur foarte mult sa aflu ca-mi citesti articolele si ca-ti plac. Sper ca si urmatoarele articole sa fie pe masura exigentelor tale.

Va doresc sa aveti o zi cat mai frumoasa
flori307

Sus In jos

Mesaj  Alinutza la data de Joi Apr 15, 2010 5:24 am

Au ajuns aseara si la mine ... azi am inceput testarea

Alinutza

Scorpion Localizare : Iasi

Sus In jos

Mesaj  gonzonici la data de Joi Apr 15, 2010 5:50 am

EU blog personal nu am reusit inca sa imi fac, asa ca am sa scriu review-ul pe forum.

Asa cum am scris pe forum inca de la primire, m-a surpris f placut ambalajul.Se vede clar ca Lorelai acorda o atentie deosebita prezentarii si nu pot decat sa o felicit.
Sapunurile cerute de mine au fost Fulgusoara pentru motzata mea si Pefect Gentlemen pentru mine (nu radeti - Lore e de vina).

Fulgusoara este un sapun delicat, doar atingi pielea si spuma te invadeaza.Imi place enorm ca lasa o pielea curata. Nu stiu daca ati avut vreodata senzatia dupa sapunuri ca pielea e alunecoasa chiar dupa clatire, ei la acest sapun aceasta senzatie nu exista, asta mi-a placut la nebunie(banuiesc ca e o calitatea a sapunurilor naturale, nu neaparat a acestei compozitii). Cat am spalat-o pe Teea cu acest sapun nu am mai dat-o cu nici un fel de crema sau ulei si pielea a ramas moale si catifelata(am citit si review-ul Clarei, nu stiu ce sa zic, poate depinde si de piele sau pielea bebelusilor o fi mai hidratata).Sunt f curioasa sa il testez la munte unde am avut probleme din cauza apei dure(Teea facea iritatii pe corp), cu siguranta o sa comand si o sa il testez la vara.
Parfumul este unul delicat(la inceput mi s-a parut putin neplacut, dar dupa prima spalare parca e altfel).

Perfect Getlemen mi l-am dorit deoarece este indicat pentru ingrijirea parului.Eu am un par destul de dificil, firul fff subtire si tendinte de ingrasare puternice, uneori si matreata.Din pacate nu am reusit sa ma spal decat aseara cu el, deci nu pot sa va spun decat primele impresii, poate o sa revin cu ceva completari dupa urmatoarele spalari(astept sa vad dupa cat timp se ingrasa la loc).
Mi-a placut ca desi parul era murdar, el a spumat f repede (samponul cand e f murdar nici nu prinde bine de prima data). Am avut aceeasi senzatie de curat ca si la fulgusoara(parul nu mai e alunecos).
Ce mi-a placut, este faptul ca desi parul pare aspru in timpul clatirii, dupa uscare e moale si are VOLUM! Daca nici nu se ingrasa repede, pe mine m-a convins(da trebuie sa astept pt a da acest verdict).

Astept cu nerabdare celelalte review-uri, deoarece mi-au facut cu ochiul si alte sapunuri.
In incheiere vreau sa ii multumesc lui Lorelai pentru ca mi-a dat posibilitatea sa ii testez sapunurile si o felicit pentru initiativa.

gonzonici

Sus In jos

Campanie săpunuri Manufactura Lorelai

Mesaj  Marilena la data de Joi Apr 15, 2010 9:19 am

Bună!
Testez de ceva vreme săpunurile Fulgușoara și Cafeaua dementă. Mi le-am dorit pentru că am fost convinsă că mi se potrivesc, dat fiind că am tenul mixt spre uscat și îmi plac exfoliantele naturale. Inițial am vrut să folosesc eu ambele săpunuri, numai că fetița mea mi-a cerut Fulgușoara încă de la început și i l-am oferit (are 4 ani și folosește numai săpun natural de luni de zile). Totuși, am apucat să testez și eu săpunul puțin, numai pe față și mâini.
Vreau să menționez că folosesc de destul timp săpunuri naturale produse manual, prin urmare am ceva experiență în privința acestui tip de produse.
Mi-a plăcut prezentarea săpunurilor, atât ambalajul cât și micuțele misive care le-au însoțit. Am o mică mențiune: cele două săpunuri sunt diferite în privința felului în care eu le-am perceput încă de la bun început: Fulgușoara este un săpun delicat, bun pentru copii, i s-ar potrivi minunat un ambalaj de genul ăsta, în timp ce Cafeaua Dementă este un săpun mai...luxury, se potrivește mult mai bine cu ambalajul pe care Loriana l-a ales (săculețul respectiv din organza). O sugestie, dacă nu este prea mult Loriana, să diferențiezi ambalajul puțin. Scrisoricile se potrivesc minunat cu săpunul Fulgușoara, în timp ce Cafeaua Dementă „cere” ceva mai special, poate un carton mai deosebit, în fine, chestii de marketing.
So, Fulgușoara: un săpun blând, cu miros vag (lucru bun pentru pielea copiilor, dat fiind că uneori uleiurile eterice pot produce iritații, mai ales dacă sunt prezente în exces într-un produs). Mi-a plăcut cel mai mult faptul că spumează foarte bine, datorită grăsimii de cocos, lasă pielea curată și conține calendula, pe care eu o iubesc. Nu aș putea spune că mi-a displăcut ceva, poate și pentru că recunosc de la distanță un săpun natural cu bune și rele. Nu mi-a convenit faptul că în savonieră s-a înmuiat puțin, dar acest lucru este un punct comun al săpunurilor naturale, toată lumea ar trebui să știe că este indicată savoniera perforată, care nu reține apa.
Am folosit săpunul pentru față și deși a trebuit să folosesc precum de obicei cremă după, nu pot spune că mi-a uscat tenul la fel ca săpunurile din comerț (din care chiar nu am îndrăznit să folosesc pe față, îmi ajungea numai efectul vizibil asupra mâinilor). Poate totuși un strop de ulei de îngrjire în plus, nesaponificat, ar catifela frumos pielea. Aroma mi s-a părut ok, poate pentru că am mai multă încredere într-un săpun neparfumat decât într-unul prea parfumat. După ce am separat cele două săpunuri, Fulgușoara a dovedit totuși un ușor miros de plante medicinale, în nici un caz nu mi s-a părut inodor.
Cafeaua Dementă... am mai folosit săpun natural cu cafea, deci pot face și ușoare comparații. Un săpun cu o consistență bună, foarte exfoliant, cu miros mentolat care îl face mai potrivit pentru lunile călduroase (iarna nu-l recomand). Ceea ce mi-a plăcut cel mai mult este spuma, este un săpun care nu se consumă foarte repede, din cauză că spumează bine și pentru că este foarte abraziv. Acest ultim amănunt mi-a limitat zdravăn aria de folosire, personal nu am putut folosi săpunul direct pe piele decât în anumite zone ale corpului (în zona decolteului am folosit doar buretele, spre exemplu). Deci, aș fi preferat să fie mai puțin abraziv.
Parfumul mi s-a părut puternic și chiar puțin persistent pe piele, pentru mine a fost ok. Poate mi-ar fi plăcut ca menta să se întrepătrundă mai bine cu aroma cafelei, mie mi s-a părut că menta a fost mult mai persistentă, dar oricum mi-a plăcut. Nu mi-a uscat pielea, la acest capitol s-a comportat mai bine decât Fulgușoara, chiar dacă nu mă așteptam la asta. Este un săpun pe care l-aș folosi și în continuare, la fel ca și primul, care a fost destul de bun și pentru fetița mea.
Cineva a spus că a avut probleme cu ochii, în sensul de usturimi, aș vrea să menționez un aspect: săpunul este dpdv chimic o sare, nu există săpun pe lumea asta de care să nu usture ochii, acela de care nu ustură ochii este orice altceva plin de chimicale, dar nu săpun. Este o vorbă populară de genul „ neplăcut precum sarea-n ochi”. Este o expresie foarte reală.
În concluzie, mie mi-au plăcut săpunurile și mulțumesc Lorianei pentru că m-a selectat pentru această testare.
De asemenea, sper ca sugestiile și impresiile mele să-ți fie de folos în activitatea viitoare. O seară frumoasă tuturor!
Marilena

http://marilena-blog.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Joi Apr 15, 2010 1:05 pm

Buna seara,

sapuurile primite spre testare sunt NOIR si SPA.

SPA Cunosteam dinainte ambalajele asa ca nu au fost o surpriza. Inainte sa comand prima data ma intrebam daca sapunul e 12 lei pe impachetare cat cere in plus
Mirosul e divin. M-am apropiat atat de mult incat mi s-au lipit buzele de el. E sarat.... Ai nimerit combinatia, e fin, face EXTREM de multa spuma insa din pacate nu il simt ca fiind abraziv. nu ma deranjeaza ca nu e, dar atunci nu isi are locul in categoria aceasta. Mirosul nu persista dar nici asta nu ma deranjeaza. Daca ma spal cu el pe fata doar obrajii ii simt uscati si sit nevoie de a hidrata apoi(am tenul mixt) - asta ma face sa ma gandesc ca ar echilibra bine un ten gras. Dupa ce ma spal pe maini nu simt de obicei nevoia sa ma hidratez. E ciudat, caci cu sapunurile obisnuite inebuneam. In cada nu face zoalele alea urate care dau impresia de jeg Ce am observat la Spa.e ca se consuma foarte repede. Trecand peste asta sunt indragostita forever de sapunasele tale.

NOIR arata bestial, miroase bine. Face spuma gri si ma duce tot timpul cu gandul ca inca mai am murdarie pe maini . E mai mare dorinta de a-l folosi, asa ca nu-i bai.Imi lasa pielea curata, hidratata...Nu se consuma repede. In timp negru cu alb nu se intrepatrunde cum ma asteptam

Sper sa te ajute si sunt sigura ca aceste feed-backuri te vor ajuta sa devi si mai si mai si mai profi.

Iti multumim pentru tot!

nb cat despre scrisoare...parca era o scrisoare inocenta trimisa unui prieten. Am citit-o cu atat drag de parca o asteptam, numai ca nu stiam asta. Ma face sa te plac mai mult, pur si simplu!

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  flori307 la data de Joi Apr 15, 2010 8:14 pm

Gata, am sosit cu impresii si despre "Magia Cafelei" [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Lorelai, iti multumesc din suflet ca mi-ai dat ocazia de a testa aceste sapunuri. Ma bucura faptul apreciezi feedback real, nu neaparat doar pe cel pozitiv. Faci o treaba extraordinara cu aceste sapunuri. Abia astept sa le incerc din nou, dupa ce vei tine cont de sfaturile noastre si vei face ajustarile de rigoare retetelor, in masura in care se poate
flori307

Sus In jos

Mesaj  libra la data de Vin Apr 16, 2010 2:12 am

Eu am terminat de scris.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Baftă tuturor la concurs, dar mai ales Lorianei la vânzări!
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  myhadavid la data de Sam Apr 17, 2010 4:13 am

Sapunurile primite spre testate au fost NOIR si Fulgusoara. Dar pe langa cele doua am testat si sapunul Lapte si miere, precum si bilele efervescente.

Am o piele normala, un ten normal, dar usor deshidratat
Am asteptat cu nerabdare sa soseasca si sa incep testarea. Am desfacut pachetul si ne-a invadat un miros puternic (eram impreuna cu mama). Parca prea puternic, cei drept erau toate la un loc. Foarte frumos ambalate, cred ca as fi ales o alta textura la carton.Parca mai zicea cineva, dar exact la acelasi lucru m*am gandit in momentul acela.
Primul incercat a fost Fulgusoara, pe poponetul piticului. Am descoperit o spuma fina, delicata si o piele extrem de moale si curata. L-am imbracat repejor si am sarit la dus, sa testez si sapunul Noir...Am inceput sa trec sapunul peste tot corpul, subconstientul imi zicea ca nu va face suficienta spuma...iar consecinta vi-o inchipuiti, m-am umplut de spuma....mi-am spalat atat corpul cat si fata. Am constatat ca imi strange fata, ca ar fi necesitat crema...doar ca la 10 min am dat fuga la baie si m-am spalat cu Fulgusoara. Sincer ma asteptam la acelasi rezultat, dar surpriza...nu simteam acea uscaciune. Asa ca am hotarat sa donez sapunul Noir unui adolescent cu probleme de acnee, un ten f gras. Il foloseste cu mare placere... iar raspunsurile lui au fost urmatoarele
- imi place ca-mi strange fata, face spuma multa, iar mirosul ma reprezinta
- dispare chiar si acel luciu, dar nu pana la urmatoarea spalare
- il dau pe piele si il las sa se usuce...Cica asa ii place...nu stiu daca e indicat

Sapunul lapte si miere ma cucerit cu desvarsire. Va povesteam ca am o problema in palma, o portiune f uscata, care a dus si la crapaturi si care necesita neaparat crema. Ei bine il folosesc cu succes atat pe corp cat si pe fata si maini. De cand am inceput sa-l folosesc n-am pus strop de crema in palma si sincer nici pe fata. Palmele imi arata f sanatoase, hidratate....fata e moale la atingere. Iar pielea ramane usor parfumata, sincer nu mi-ar fi placut sa ramana un miros mai puternic.

Bilele efervescente - Din cele patru, doua le-am facut cadou. Momentan le-am testat pe cele energizante cu menta. La prima baie le-am pus doar pe cele mici...oare trebuiau puse toate odata??? Intreb pt ca mi-ar fi placut ca mirosul de menta sa fie mai puternic, mi-a facut placere sa descopar in cada bucatele de frunze. Mi-au dat o stare de bine asa ca astept sa le incerc si pe cele tonice

Multumesc Lorelai pt sansa acordata si acestui forum pt noutatile puse mereu la dispozitie
myhadavid

Pesti Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  Manufactura Lorelai la data de Lun Apr 19, 2010 12:49 am

Mama ce ma bucur !
Va multumesc tuturor ca ati avut chef si ca v-ati facut timp sa scrieti asa mult. Parerile si impresiile voastre sunt foarte importante pentru mine, ma ajuta sa vad mai clar ce e bun si ce ar putea fi si mai bun in sapunurile Lorelai.
Am inceput aceasta campanie de testare ca un producator care se adreseaza clientilor sai, si simt ca o termin ca o mamica normala intr-un grup de prietene, la o cafeluta. E un sentiment foarte placut, care ma incarca cu energie pozitiva. Asa ca va multumesc si ca prietena, pentru starea de spirit pe care mi-ati creat-o.
Si dupa ce se va termina campania, usa (adica mailul :)) meu este mereu deschisa, si mi-ar placea sa ne mai auzim. Si pe forum, si pe mail si, de ce nu, la telefon. Poate intr-o buna zi vom ajunge sa ne cunoastem si personal. N-ar fi frumos?
Manufactura Lorelai

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum