Produsele Life Care - Bio sau nu?

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Produsele Life Care - Bio sau nu?

Mesaj  Lore la data de Mar Oct 05, 2010 5:02 am

ludmila007 a scris:
Mie mi-a cazut ochii pe untul de shea. ce ziceti? la pretul asta?34 lei/100gr, se merita? Intreb ptr ca mi-am dat seama ca nu sunt singura de pe forum care foloseste produse de la ei, multumita sau nu. Deci.l-a luat careva?

da, eu si e groaznic: dezodorizat si rafinat. Nu l-a ajutat pe Lu.
La pretul asta iti iei shea adevarata. Stiu cateva locuri :)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  ludmila007 la data de Sam Oct 16, 2010 2:18 am

ce inseamna dezodorizat si rafinat? adica si-a pierdut calitatile? sau are alte calitati??
chiar nu stiu si am mai auzit descrierea asta si la altele... de ex eu vreau sa-mi fac o creama si o masca de pus in cap. nu-mi trebuie mult. de fapt am auzit ca poti sa-l folosesti si asa cum e. nu?
ludmila007

Berbec Localizare : Timisoara
Stare de spirit : se poate si mai bine

Sus In jos

Mesaj  ludmila007 la data de Mar Oct 19, 2010 1:47 pm

Imi zici si mie acele locuri cu shea adevarata? ca m-am hotarat. chiar ca vreau.
ludmila007

Berbec Localizare : Timisoara
Stare de spirit : se poate si mai bine

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Mier Oct 20, 2010 2:46 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

sau

sau

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Mier Oct 20, 2010 2:48 am

Discutii despre Shea:

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  ottilia la data de Vin Feb 11, 2011 5:17 am

Lore a scris:In sat a aparut un reprezentant cu astfel de produse...unele ma intereseaza dar nu am gasit nicunde ingredientele. Aveti idee: sunt bio sau nu?

Daca iau de la ea nu platesc transportul...

So, stie cineva produsele...aparea Virgil Iantu pe catalog

Toate produsele Life Care detin certificate ECO, ceea ce inseamna ca sunt 100% BIO.
Reprezentantii, ar trebui sa informeze potentialii cumparatori despre acest lucru, mai mult de atat si in cataloage se arata acest detaliu.
Deasemenea gasiti informatii despre aceste lucrur si pe situl oficial al Life Care Corp la
Pentru mai multe informatii, puteti lua legatura cu mine la: [...]-reclama

ottilia

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Vin Feb 11, 2011 5:33 am

Am impresia ca habar nu ai care e fiferenta intre natural/eco si bio
Ia mai studiaza inainte de a racola potentiali clienti.

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Buna!

Mesaj  Kulcsar Angela la data de Joi Feb 24, 2011 2:41 am

gabbis a scris:Nu stiu produsele foarte bine, dar presupun ca sunt in regula, din cat am auzit....Asta nu datorita lui Iantu, fireste... Am si eu o crema anticelulitica de genul asta si sunt foarte multumita..

Produsele sunt ft bune si in catalog sunt peste 1000 de produse de infrumusetare(cosmeticele LOGONA sunt 100% BIO!!!!!de aceea au preturile asa mari,dar va spun din propria experienta k dati un ban si merita!!!!nu se compara cu nici o alta firma ce am incercat pana atunci.pielea respira si straluceste.Daca te uiti atenta pe ambalaj vezi k are toate vertificarile:ex.BDIH.Aici, in Romania nu sunt prea raspandite dar in tarile mai bn dezvoltate economic sunt un MUST HAVE si femeile de acolo doar asa cv folosesc, pt k ele pun mai mult accent pe sanatatea lor.app sunt cateva produse si pentru barbati )produse pentru sanatate cum sunt cele de la LIFE IMPULSE si KRAUTER(doar unele au certificari: ex. USDA,care e garantia calitatii.
Cremele de la Krauter au doar ingrediente BIO, dar si acestea sunt ft bune pentru afectiuni, sigur ai auzit de Ghera Dracului si Puterea Ursului) si sunt chiar si produse pentru curatenie cerificate ECOCERT!!!!!!, extraordinar de bune.De exemplu daca speli vasele cu una dintre detergentele de vase de la BIO HAUS si arunci apa pe flori o sa vezi k nu se usuca!Asta numesc eu BIO si CALITATE.
E bine sa te interesezi
Daca ai nevoie de mai multe informatii poti trimite un mail la adresa[...]

Kulcsar Angela

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Joi Mar 03, 2011 7:51 am

Sampon de la Krauter(de pe saitul lor):
"IBeneficii: Stopeaza caderea parului si favorizeaza cresterea acestuia in cazul afectiunilor determinate de stres, alimentatie, medicamentatie, fluctuatii hormonale, precum si de poluare si tratamente chimice.
Alte efecte: Continutul bogat in cafeina impiedica pierderea parului, protejand radacina si conferind energia necesara cresterii sanatoase. intareste firul de par, facandu-l mai puternic impotriva factorilor agresivi din mediu, astfel parul se aseaza mai frumos, fara sa mai arate tern si lipsit de viata.
Mod de utilizare: Stimuleaza cresterea densitatii si grosimii firului de par si intareste radacina acestuia.
Asteptari: Dupa spalari repetate, numarul firelor de par rupte sau cazute se va diminua simtitor. Parul este mai lucios si are mai mult volum.
Ingrediente: Apa, laurilsulfat de sodiu, cocamidopropil betaina, clorura de sodiu, sarurile disodice ale derivati N-acilici de cocos ai acidului L-glutamic, glicerol, pirocton Olamina, cafeina, dexpantenol – (2R)-2,4-dihidroxi-N-(3-hidroxipropil)-3,3-dimetilbutan.
Sfaturi si precautii: Este recomandat pentru toate tipurile de par, mai ales dupa perioade solicitante."
Ca sa pastrez un ton usor ironic (pe care l-am observat ca fiind la moda in adresarea la acest subiect) intreb: lauril sulfatul de sodiu e BIO? sau dexpantenol (...)dimetilbutan sau care?
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Vin Mar 04, 2011 4:25 am

cel mai misto la krauter e sapunul soli cu calendula(fara calendula)

si crema cu galbenele(best seller) cu 2 sau 3 parabeni, dintre care toti atat cu risc cancerigen
sanatate multa

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  mariuk4u la data de Sam Mai 07, 2011 12:05 pm

in primul rand produsele de la Krauter nu sunt bio ...cine v-a spus altceva v-a informat gresit..ele au in componenta plante bio, ceea ce este complet diferit. Si in al doilea rand chiar si produsele BIO pot avea in componenta pana la 7 conservanti care sunt acceptati (produsele logona au doar 4 din cei 7); Pt ca fara acesti conservanti cat ar rezista 2-3 zile? ganditi un pic....apoi...cum credeti ca aceste organisme de certificare si-ar pune numele pe niste produse care nu sunt bio...exista niste reguli care trebuie respectate pt a-si pune ei eticheta pe un produs.Puteti sa verificati p einternet...

mariuk4u

Sus In jos

Mesaj  claudia.banculescu la data de Sam Mar 10, 2012 1:45 am

Lore a scris:In sat a aparut un reprezentant cu astfel de produse...unele ma intereseaza dar nu am gasit nicunde ingredientele. Aveti idee: sunt bio sau nu?

Daca iau de la ea nu platesc transportul...

So, stie cineva produsele...aparea Virgil Iantu pe catalog

Buna ziua
In legatura cu dilema produselor bio - naturale va pot spune urmatoarele:
-in primul rand...care e problema ? sunt mai bune cele chimice?
-in al doilea rand:
In Uniunea Europeana, de la 1 ianuarie 2009, Regulamentul CE 8344/2007 privind productia ecologica ar fi trebuit sa instituie o noua sigla "bio" care se aplica, obligatoriu, pe toate produsele agricole si alimentare obtinute in UE. Aceasta initiativa ar trebui sa permita consumatorilor o identificare facila a produselor bio, indiferent din ce colt al Uniunii provin. Din cauza disputelor intre statele membre, introducerea noii sigle s-a amanat pana in 2010.
Britanicii se opun ideii ca pe logo-ul european sa apara "bio", deoarece termenul recunoscut in Marea Britanie pentru alimentele fara chimicale este "organic". Pe acelasi principiu, francezii insista pentru "bio", polonezii pentru "eco". Indiferent care ar fi rezultatul negocierilor, bio si organic inseamna acelasi lucru: produse mai sanatoase, fara chimicale daunatoare si fara modificari genetice. Incearca-le si tu pentru familia ta!
-in al treilea rand, din moment ce un produs are certificat bio sau organic sau eco, inseamna ca a fost supus unor teste si au primit pe bune acele certificate. Tot ce va pot spune este ca noua, mai ales ramanilor , ne place sa ne dam cu parerea. Daca il intreb pe vecinul din colt despre produsele bio, binenteles va avea si el o parere, binenteles alta decat vecina de vis a vis.....
Deci,care e problema? Cine se cramponeaza de cati parabeni sau nu mai stiu ce substante contin produsele naturale sau bio sa verifice oko test sau sa se gandeasca inainte sa vorbeasca cat de bune sau folositoare sunt comentariile lor.Si daca cred ca produsele chimice sunt mai ok pt ele, sa fie sanatosi!
Cu multa speranta pentru mai bine,
CLAUDIA

claudia.banculescu

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Mar 10, 2012 3:57 am

da, gama krauter de la lifecare are vrn certificat? Si daca cineva nu e asa de informat ca tine sa continue sa foloseasca in necunostiinta de cauza?

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Mar 10, 2012 4:03 am

mariuk4u a scris:in primul rand produsele de la Krauter nu sunt bio ...cine v-a spus altceva v-a informat gresit..ele au in componenta plante bio, ceea ce este complet diferit. Si in al doilea rand chiar si produsele BIO pot avea in componenta pana la 7 conservanti care sunt acceptati (produsele logona au doar 4 din cei 7); Pt ca fara acesti conservanti cat ar rezista 2-3 zile? ganditi un pic....apoi...cum credeti ca aceste organisme de certificare si-ar pune numele pe niste produse care nu sunt bio...exista niste reguli care trebuie respectate pt a-si pune ei eticheta pe un produs.Puteti sa verificati p einternet...

draga Marriuk, si johnson primesc avize pentru punere pe piata ca sa se demonstreze ca au ingrrediente cu potential cangerigen.

exista conservanti acceptati de ecocertsi produsele pot rezista pana la 3 luni dupa deschidere in frigider. Ma referr la ltiunile, crema pe baza de apa. Cele pe baza de unturi/uleiuri fara apa rezista si un an si nu tinut in frigider.

Logona NUMAI (((((((((((((((((((((((((((( 4 din 7....vai ce m-am linistit. Multumesc de informatie...e f valoroasa si trista in acelasi timp! Pffffffffff

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  claudia.banculescu la data de Sam Mar 10, 2012 3:48 pm

Lore a scris:da, gama krauter de la lifecare are vrn certificat? Si daca cineva nu e asa de informat ca tine sa continue sa foloseasca in necunostiinta de cauza?

Gama krauter are certificat 'Bio Organische Zutaten'
Ce inseamna BIO organische zutaten?
Sigla BIO organische zutaten certifica existenta ingredientelor obtinute din culturi controlate biologc.
Dupa cum vezi produsele krauter au ingrediente bio dar nu toate sunt bio 100%
Nu stiu daca ai vazut ca unele dintre ele au si certificatul BIO -Siegel si nu numai...
Ce inseamna BIO –Siegel?
Bio-Siegel reprezinta etichetarea germana care identifica produsele ecologice agricole si alimentare incepand din septembrie 2001.
Doar producatorii care respecta prevederile regulamentului pentru agricultura ecologica UE si sunt de acord cu inspectiile obligatorii isi pot vinde produsele ca bunuri organice sau ecologice si le pot eticheta Bio-Siegel.
Cu alte cuvinte, pentru cine nu stie, produsele Life Care sunt produse bio si naturale si pot fi si produse naturale cu ingredinte bio.

claudia.banculescu

Sus In jos

Buna ziua,

Mesaj  claudia.banculescu la data de Dum Mar 11, 2012 2:38 am

In legatura cu...cine nu e informat asa ca mine...ma poate contacta(n-am voie inca sa postez adresa mea sau link-ul, dar va pot spune ca e numele meu pe care il gasiti mai jos scris cu litere mici, (...) si ii voi raspunde la orice intrebare. Mai poate vizita si site-ul Companiei unde poate afla foarte multe informatii.In stanga jos exista o casuta cu 'Materiale ajutatoare'.Dati clic pe ea si apoi vizitati tot ce va intereseaza.Foarte multe din ele le gasiti si pe site-ul meu pe care o sa-l postez dupa ce expira cel 7 zile de interdictie.
Vroiam sa va trimit o adresa unde puteti afala mai multe despre gama krauter dar inca nu am voie sa postez lincuri externe.Dar puteti gasi informatia unde v-am scris mai sus.
Atunci cand cine va recomanda produsele si nu e bine informat mai bine cautati singuri informatiile sau pe cineva care va poate da ceea ce doriti.
Bafta si o zi minunata ! :)
Claudia Banculescu
[b]

claudia.banculescu

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Mier Mar 21, 2012 9:51 pm

pentru precizare:
eu nu contest existenta ingredientelor bio, eco, organice sau mai nu stiu cum si cu nush cate certificate si stampile, din produsele cosmetice care o afirma. dar acestea sunt doar ingrediente. nu tot produsul e biologic si poate contine agenti toxici/ cancerigeni.
si nu ma linisteste faptul ca un produs facut din chimicale are si extracte din plante bio...
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  IuliaCr la data de Vin Iun 29, 2012 1:52 am

Crema hidratanta cu galbenele de la Weleda este noua mea descoperire. Este perfecta pentru tenul delicat al bebelusului meu, extractul natural de galbenele calmeaza inflamatiile pielii, protejeaza pielea de dezhidratare. Nu contine substante sintetice pentru parfum, culoare sau conservare. In sfarsit pot recomanda si eu celorlalte mamici o crema de “nota 10”.

IuliaCr

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum