Produsele Life Care - Bio sau nu?

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Produsele Life Care - Bio sau nu?

Mesaj  Lore la data de Vin Feb 19, 2010 6:32 am

In sat a aparut un reprezentant cu astfel de produse...unele ma intereseaza dar nu am gasit nicunde ingredientele. Aveti idee: sunt bio sau nu?

Daca iau de la ea nu platesc transportul...

So, stie cineva produsele...aparea Virgil Iantu pe catalog

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Re: Produsele Life Care - Bio sau nu?

Mesaj  gabbis la data de Lun Feb 22, 2010 3:08 pm

Nu stiu produsele foarte bine, dar presupun ca sunt in regula, din cat am auzit....Asta nu datorita lui Iantu, fireste... Am si eu o crema anticelulitica de genul asta si sunt foarte multumita..

gabbis

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Feb 22, 2010 11:15 pm

Pe mine ma enerveaza ca nu criu toate ingredientele. Asta e enervant la produsele naturiste, portita lor de scapare. Cel putin la creme nu oate fi doar extracte de plante. De unde stiu ca nu contin totusi petroleum sau uleiuri minerale?

Eu una de asta nu mai vreau sa cumpar produse cosmetice de pe piata, sunt pline de parabeni si toate nebuniile...

Cunoaste cineva un reprezentant?

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  myhadavid la data de Mar Feb 23, 2010 12:25 am

Lore, am o prietena ce e reprezentant, ea le foloseste cam pe toate...deci, inclin sa cred ca sunt bio, dupa cum o cunosc, nu le-ar folosi....si cea mica nu mananca decat produse bio
myhadavid

Pesti Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Mier Feb 24, 2010 12:03 pm

Astazi era cat pe ce sa devin reprezentant, dar mi-a luat-o nasa-mea inainte! Am amenintat-o ca daca nu mi le da fara discount devin si eu

A acceptat in cele din urma santajul

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

o noua oportunitate pt toti

Mesaj  lorealex la data de Dum Mar 21, 2010 5:34 am

Eu sunt reprezentant life care. am ajuns reprezentant dupa ce tot am folosit produsele lor si sunt fosrte multumita de ele.
cine doreste mai multe informatii sa ma contacteze sau sa viziteze
[...] RECLAMA

TU ALEGI - cat vrei sa castigi din afacerea Life Care:

I. 20% discount pentru cumparaturile tale de produse BIO.

II. Recomandand celor din jurul tau produse BIO iti cresti castigurile. In plus la discountul de 20% te bucuri de bonusuri, promotii si campanii speciale.

III. Construind o echipa beneficiezi de sistemul complet de recompensare Life Care: discounturi, bonusuri, promotii si campanii, recunoasterea performantelor si alte premii speciale.

CAT PUTEM CASTIGA LUNAR?

- dupa primele 3 luni - nivel 12% aprox. 500 lei

- dupa primele 6 luni - nivel 17% aprox. 1.000 lei
- dupa primele 9 luni - nivel DIRECTOR aprox. 2.000 lei

- dupa primele 12 luni - nivel GOLD aprox. 5.000 lei
- dupa primele 24 luni - nivel DIAMANT aprox. 10.000 si 50.000 lei
CUM DEVIN REPREZENTANT?

Se completeaza formularul de inscriere: pt mai multe detalii contactati pe mail [...]
sau
[...]

Inscrierea in compania Life Care este gratuita.

lorealex

Sus In jos

BUNA!

Mesaj  ALIFLAV la data de Vin Apr 09, 2010 7:20 am

AM AJUNS SA CUNOSC PRODUSELE LIFE CARE DUPA CE AM FACUT O ALERGIE URATA DE LA O CREMA PENTRU FATA-DIN COMERT.
FOARTE MULTE DINTRE NOI ,din dorinta de a arata cat mai bine ,folosim produsele pe care le gasim in comert, produse care din pacate contin substante toxice. Am citit ca o femeie absoarbe in organism din produsele de ingrijire si de infrumusetare pe care le foloseste, 2-3 kg de metale grele pe an. Astfel, aceste produse ,in timp, ne supun la un RISC MAXIM DE CANCER. La toate acestea se adauga poluarea atmosferica, alimentele nesanatoase (animalele crescute cu antibiotice sau hormoni de crestere, a caror carne, oua, lapte noi le consumam) si modul nostru de viata din ce in ce mai alert.

Acestea sunt motivele care m-au detreminat sa invat sa citesc eticheta, sa ma informez, sa caut produse de calitate si am gasit! Astfel am devenit [...]

[...]
O SEARA FRUMOASA!

Ultima editare efectuata de catre Admin in Vin Apr 09, 2010 8:33 am, editata de 1 ori (Motiv : Daca nu ai "tipa" ar fi tare bine. Subiectul este unul de informare nu de promovare.)

ALIFLAV

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Apr 12, 2010 11:46 am

Am incercat cateva dintre produsele lor si sunt profund dezamagita!!!

ALIFLAV, nu inteleg de ce vrei ca discutiile sa le porti pri email. Sigur ar fi mai costisitor.

De exemplu, te invit sa imi raspunzi la o intrebare:

Produsele Life CAre au parabeni?

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  olga la data de Vin Apr 16, 2010 4:45 am

Lore, a avut V o iritatie ft urata in zona inghinala care nu a trecut cu nimic.Eram deja disperata ca folosisem de la petrini, galbenele, violet de gentiana, nidoflor, bepanthen si cate si mai cate si nimic, ba mai mult se facea si mai urata si dureroasa. Cineva avea crema cu zinc pt bebe de la ac fira si mi-a pus si mie intr-o cutiuta sa incerc si cu asta. Ma gandeam ca e ultima chestie pe care o incerc si gata,ma duc la derma. Culmea e ca la a doua, precizez inca o data, la a doua aplicare rana s-a inchis si la doua zile de folosire era vindecata!

O alta intamplare nefericita m-a facut sa am incredere in ac produse. Eram la socrii si V era in brate la socru, care discuta ft frumos cu sotul meu si nu a vazut ca V a pus mana pe capacul din pleu al unei lumanari, care era aprinsa. A inceput sa urle copilul meu si eu nu stiam ce sa ii fac, ca nu stiam ce a patit. Cand ma uit in palma lui, mai sa lesin, avea o arsura de toata frumusetea. Cer spirt sanitar, nu au; pun apa rece si de disperare nu stiu unde sa ma duc si ce sa fac; puiul meu urla in continuare de durere. Intre timp suna o cunostinta, vb sotul si ii spune ca nu putem vb pt ca......Si pers resp zice sa mergem repede la ea ca are un gel minune pt arsuri.Zis si facut ; chiar era miraculos; i-a redus inflaatia vizibil si durerea odata cu ea. Apoi V a putut prinde cu anuta aceea si la cateva zile arsura era vindecata.

Acestea sunt experientele mele si iti spun ca am in casa ambele creme acum.

olga

Fecioara Localizare : cluj

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Vin Apr 16, 2010 6:58 am

ALIFLAV a scris:

Acestea sunt motivele care m-au detreminat sa invat sa citesc eticheta, sa ma informez, sa caut produse de calitate si am gasit! Astfel am devenit [...]

[...]
O SEARA FRUMOASA!

Imi cer scuZe ca am citit printre randuri.

ALIFLAV, cred ca nu ai citit eticheta cu atentie sau nu te-ai documentat suficient.

Ingredientele pentru crema de galbenele de la Krauter(Life Care)

Aqua, Hydrogenated Coco-Glycerides, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Alcohol, Glycerin, BIO Calendula Officinalis Extract*, BIO Persea Gratissima Oil*, BIO Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Panthenol, Parfum, Benzyl Benzoate, Glucose, Sodium Carbomer, Alcohol Denat., Dimethicone, Disodium EDTA, Propylene Glycol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, C I 16255, C I 19140. *ingrediente provenite din medii controlate biologic

Adica pi romenste folosesc plante crescute in medii controlate si le sufoca cu parfum, EDTA si 5 sau 6 parabeni(exista mai multi de atat?)

Imi este atat de rusine. Am recomandat aceasta crema unei prietene , e drept in catalog nu apar ingredientele si o data comandata nu o accepta inapoi.

E drept ca nici pe piata altele nu sunt mai ok, dar sa nu vina Life care sa imi spuna 100% BIO!

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Vin Apr 16, 2010 8:22 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
pai prefer vaselina, extrasa din titei, care nu se absoarbe transcutan, decat dragutii de parabeni!
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

LIFE CARE bio sau nu??

Mesaj  ALIFLAV la data de Lun Apr 19, 2010 4:45 am

Produsele de la Indra si Krauter NU SUNT BIO!!! Life Care nu a ascuns acest lucru.
Insa acestea nu au parabeni care sunt foarte TOXICI si nu folosesc aditivii in cantitati mari-sunt cantitati admise. Verificati OKO-TEST-veti ragasi acolo produsele care au cele mai mari concentratii de chimicale, aditivi,metale grele(PESTE LIMITA ADMISA).

ALIFLAV

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Apr 19, 2010 12:37 pm

ALIFLAV, unde recunoaste Life care ca cele doua game nu sunt BIO? Din cei 5 parabeni sunt convinsa ca cel putin 1 poate fi periculos si vinovat de cancerul la san. Nu spun: acestea nu sunt BIO ci mizeaza pe faptul ca unii clienti sunt neinformati iar cei care mai citesc nu fac prea mare gargara.

Produsele in brosura sunt scumpe iar aceste doua game sunt mai accesibile.

uitate putin aici:

...........................................................

pe dealta parte un feed back la detergentul la 2.200 gr cu 70 de lei. daca scazi sapunul de scos pete + discountul de membru ajungi sa il cumperi cu 20 de lei kg. 20 de lei pentru un detergent care nu se dizolva bine...intotdeauna cand scot hainele sunt pline de pulbere nedizolvata si de cele mai multe ori intinde murdaria(vorbim acum de cineva care murdarete)

Parfumantul bio miroase foarte bine darnu se simte mirosul dupa spalare mai mult de 1 zi.

Sapunul de scos pete e rezolabil sa zicem.

Cutitele sunt foarte bune. Dar scuuumpeeee...

Paste de dinti Krauter e

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  roxanarox la data de Lun Iun 14, 2010 1:44 pm

Eu sunt partener Life-Care, si pot spune ca este o diferenta mare intre produsele de pe piata, si cele de la Life Care, toti clientii mei de pana acum au fost foarte multumiti.
Produsele sunt BIO, atestate, mai putin gama Indra, iar acest lucru nu este ascuns(in dreptul tuturor produselor scrie BIO, dar nu si la aceasta gama).De obicei nu uit sa precizez asta cand prezint cuiva catalogul.
Cine vrea mai multe info despre produse sau beneficiile inscrierii, ma poate contacta [...]

roxanarox

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mier Iun 16, 2010 1:58 am

roxanarox a scris:Eu sunt partener Life-Care, si pot spune ca este o diferenta mare intre produsele de pe piata, si cele de la Life Care, toti clientii mei de pana acum au fost foarte multumiti.
Produsele sunt BIO, atestate, mai putin gama Indra, iar acest lucru nu este ascuns(in dreptul tuturor produselor scrie BIO, dar nu si la aceasta gama).De obicei nu uit sa precizez asta cand prezint cuiva catalogul.
Cine vrea mai multe info despre produse sau beneficiile inscrierii, ma poate contacta [...]

Roxanarox, dupa cum am mai spus deja acest subiect este unul de informare nu de promovare. Te rugam nu mai trimite mesaje private in scopul de a racola parteneri Life Care. Pentru asta exista campanii de promovare organizate. Acesta este un avertisment. . Daca vei continua ne simtim nevoiti sa iti banam contul
Admin
Admin

http://super-parinti.forumcreativ.ro

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Vin Sept 24, 2010 5:52 am

olga a scris:Lore, a avut V o iritatie ft urata in zona inghinala care nu a trecut cu nimic.Eram deja disperata ca folosisem de la petrini, galbenele, violet de gentiana, nidoflor, bepanthen si cate si mai cate si nimic, ba mai mult se facea si mai urata si dureroasa. Cineva avea crema cu zinc pt bebe de la ac fira si mi-a pus si mie intr-o cutiuta sa incerc si cu asta. Ma gandeam ca e ultima chestie pe care o incerc si gata,ma duc la derma. Culmea e ca la a doua, precizez inca o data, la a doua aplicare rana s-a inchis si la doua zile de folosire era vindecata!

O alta intamplare nefericita m-a facut sa am incredere in ac produse. Eram la socrii si V era in brate la socru, care discuta ft frumos cu sotul meu si nu a vazut ca V a pus mana pe capacul din pleu al unei lumanari, care era aprinsa. A inceput sa urle copilul meu si eu nu stiam ce sa ii fac, ca nu stiam ce a patit. Cand ma uit in palma lui, mai sa lesin, avea o arsura de toata frumusetea. Cer spirt sanitar, nu au; pun apa rece si de disperare nu stiu unde sa ma duc si ce sa fac; puiul meu urla in continuare de durere. Intre timp suna o cunostinta, vb sotul si ii spune ca nu putem vb pt ca......Si pers resp zice sa mergem repede la ea ca are un gel minune pt arsuri.Zis si facut ; chiar era miraculos; i-a redus inflaatia vizibil si durerea odata cu ea. Apoi V a putut prinde cu anuta aceea si la cateva zile arsura era vindecata.

Acestea sunt experientele mele si iti spun ca am in casa ambele creme acum.

eu as fi pus mana instant in borcanul cu miere sau as fi pus un albus de ou...

Ultima editare efectuata de catre nedeia in Vin Sept 24, 2010 5:53 am, editata de 1 ori (Motiv : am gresit ingredientul :-))
nedeia

Capricorn

http://nedeia.breslo.ro

Sus In jos

LIFE CARE bio sau nu??

Mesaj  ludmila007 la data de Lun Sept 27, 2010 3:08 am

Fetelor, si eu am ajuns sa folosesc produse de la life-care la recomandarea nasei mele care e coafeza, si ea foloseste si acasa si pe clienti produsele. Aveam o eczema la picior, si nu mai vroiam iar cremele de la farmacii multlaudate si cu efecte de recidiva, asa ca miam comandat crema ptr picioare cu vita de vie de la Krauter.ce sa spun, ca si-a facut efectul. si la mine si la baietelul meu. Am citit pe ea si am vazut ca intradevar are 5!!! parabeni, nu stiu cat de nocivi sunt ca stiu ca parca si astia au grad de risc nu mai stiu de care. pe cosmeticsdatabase zice ca e o scara de la 1 la 10 si poti sai vezi acolo pe toti. Eu nu vreau sa-i vad pe niciunu. insa crema asta sia facut treaba. Eu mam inscris la lifecare insa numai ptr consumul personal nu ca afacere, deoarece am avut nevoie de gelul de aloe si lam luat mai ieftin. si am primit un sapun din plante care n-a avut nici un paraben, si un spumant de baie care tot asa na avut nici un paraben.mam uitat si pe siteul lor si acolo au la fiecare produs ingredientele INCI.
Din ce am mai citit eu, de la ei cu adevarat bio e doar gama Logona,restu sunt doar cu ingredientele din plante biode ex. Krauter
de sapunul asta chiar sunt multumita, il spal cu el si pe baietel , si pe bebelusa si pe mine. Pana ma apuc de sapunarit, asta e cel mai bun pt tenul meu. Si de gel sunt multumita.
daca am scris ceva ce seamana a reclama sau nu e indicat, rog pe cineva avizat sa corecteze unde e cazul. asta e experienta mea proprie si nu am scopul sa conving pe nimeni, oricum nici eu nu stiu prea multe
ludmila007

Berbec Localizare : Timisoara
Stare de spirit : se poate si mai bine

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Sept 27, 2010 5:22 am

si care anume e sapunul ala? tot ala de la krauter? ala cu 5 lei?

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

LIFE CARE bio sau nu??

Mesaj  ludmila007 la data de Lun Sept 27, 2010 5:53 am

Ala. ala e. care acum in catalogul nou e cu 5.49 Eu l-am primit cadou ptr ca am facut comanda prin telefon.nici nu stiam de asa ceva, si nici nu-mi trecea prin cap sa-mi iau vreun sapun. Eu am tenul gras, si pana acum e cel mai bun ptr mine. cand oi face eu propriul meu sapun...
ludmila007

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Lun Sept 27, 2010 6:04 am

ludmila007 a scris:Ala. ala e. care acum in catalogul nou e cu 5.49 Eu l-am primit cadou ptr ca am facut comanda prin telefon.nici nu stiam de asa ceva, si nici nu-mi trecea prin cap sa-mi iau vreun sapun. Eu am tenul gras, si pana acum e cel mai bun ptr mine. cand oi face eu propriul meu sapun...

eu ma remarcat ca nu mai suport nici un fel de sapun de comert :). Am incercat azi o bucata de sapun luata de prin franta , imi placea mie parfumul, am crezut ca vomit cand m-am dat cu el azi ... din lipsa de altceva :). Am avut si din astea asa zise naturale de pe la diverse Avon si Oriflame-uri (naturale my arse), n-am incercat Kreuter sau cum se cheama (adica "plante" in germana, nu?) ii face vreuna din voi o poza sa vad si eu care e? :)
nedeia

Capricorn

Sus In jos

LIFE CARE bio sau nu??

Mesaj  ludmila007 la data de Lun Sept 27, 2010 7:07 am

fac eu! Fac eu! De-abia astept sa pun mana pe aparat. hi-hi Mie-mi place la nebunie sa fac poze.

Uploaded with [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
acesta e ambalajul care l-am pastrat ca sa verific cu ce au pus ei in lista de ingrediente de pe net
ludmila007

Sus In jos

Mesaj  nedeia la data de Lun Sept 27, 2010 7:25 am

aha, am vazut acum :) mersi!!

p.s. eu tot prefer sapunul facut in casa , ca de un an de zile doar asa ma spal si nu ma vad altfel decat fortata :D
nedeia

Capricorn

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Lun Sept 27, 2010 11:24 am

ce avea in ingrediente? palmier si cocos? sau palmier si ulei de floarea soarelui? oricum, f sarac in ingrediente. Plus ca are colorant artificial.

mda:
Sodium Palmate, Sodium Cocoate, Aqua, Sosium Gluconate, Parfum.

deci un sapun cu pamier si cocos + apa+ parfum..unde sunt galbenelele? Nu era sapun cu galbenele?

Paul - 4 ani
Lore

Rac

Sus In jos

Mesaj  flori307 la data de Lun Sept 27, 2010 9:48 pm

Mie nu-mi place Life Care din simplul motiv ca reprezentantii foarte agasanti - cand incerc sa le spun ca produsele lor contin doar o lingura de plante bio intr-un cazan de chimicale, ma iau cu teoria lor chioara... ca daca au 3 balarii bio, inseamna ca sunt produse BIO - e trist ca nu sunt informati, dar te obosesc cu informatii false
flori307

http://clarra.wordpress.com

Sus In jos

LIFE CARE bio sau nu??

Mesaj  ludmila007 la data de Mar Oct 05, 2010 12:45 am

Hihi! Asa e Lore. Sapunul cu plante e fara plante...
Flori, majoritatea reprezentantilor companiilor mlm sunt insistenti. doar vor sa-si creasca afacerea, nu? dar cu faptul ca nu sunt informati, pierd mult. sti cum e?nu toata lumea care se inscrie la companii de-astea stie ce e bio si ce nu. si eu am muscat-o cu crema de picioare... asta e. macar si-a facut treaba.acum n-o mai folosesc.Iar sapunelul asta saracut, si gelul de aloe ma satisfac. Sapun o sa ma apuc si eu sa fac, dar gel de aloe,,, imi trebuie o planta.
Mie mi-a cazut ochii pe untul de shea. ce ziceti? la pretul asta?34 lei/100gr, se merita? Intreb ptr ca mi-am dat seama ca nu sunt singura de pe forum care foloseste produse de la ei, multumita sau nu. Deci.l-a luat careva?
ludmila007

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum