Unt de mango rafinat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Unt de mango rafinat

Mesaj  Lore la data de Mar Feb 16, 2010 5:59 am

Cautand preturi cat mai ok sau posibilitatea cumpararii produselor dorite din acelasi loc am descoperit si acest unt care de asemenea are o gramada de beneficii:

Are proprietati emoliente naturale, de vindecare a ranilor, de regenerare. Untul de mango a fost utilizat in mod traditional de bastinaşii din zonele tropicale pentru dedurizarea pielii, pentru calmare, hidratare, protectie si pentru a restabili elasticitatea celulelor dermei. Untul de mango are si un efect veritabil de protectie impotriva radiatiilor UV. Dermatologii recomanda untul de mango pentru tratamentul ridurilor, deoarece majoritatea persoanelor care-l aplica observa scaderea semnelor de imbatranire si disparitia ridurilor fine in termen de 4 pana la 6 saptamani de utilizare zi cu zi.

Alte beneficii:
- Vindeca eruptiile de piele,
- Vindeca descuamarea pielii,
- Reduce mancarimile pielii,
- Previne vergeturile din timpul sarcinii,
- Vindeca oboseala musculara, durerile si tensiunile prin masaj,
- Reduce alergiile pielii, trateaza eczeme si dermatite.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si pretul:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Re: Unt de mango rafinat

Mesaj  myhadavid la data de Mier Feb 17, 2010 12:31 am

vad ca sideris sunt din Timisoara
myhadavid

Pesti Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  ibart la data de Dum Mai 08, 2011 11:52 am

interesant!! si totusi care e diferenta intre untul de mango, shea, cacao si altele? fiecare face altceva?

ibart

Localizare : Bucuresti

http://sfatulzilei.info

Sus In jos

Mesaj  Doula la data de Dum Mai 08, 2011 9:45 pm

Eu nu as folosi unturi/uleiuri rafinate chiar daca sunt pt uz cosmetic. Prin rafinare toti amino-acizii sunt distrusti, si au loc si reactii chimice nedorite. Stiti este o vorba - ce nu mananci nu pune pe pielea ta.
In plus am vazut ca preturile la astfel de produse sunt iesite de sub orice de proportie - de aceea eu cumpar din Anglia de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si din USA de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Dar am si noroc cu faptul ca cineva imi aduce de fiecare data produsele - deci nu stiu cat ar fi transportul.

@Ibart - sunt unturi din fructe diferite, deci contin diferiti acizi grasi si astfel au actiuni diferite asupra pielii. De asemenea, unele unturi sunt mai "usoare" altele mai "grele", in functie din ce fruct sunt preparate. De exemplu, untul/uleiul de cocos este mai usor decat cel de shea dar, in functie de tipul de piele, in timp are tendinta sa usuce.
Doula

Localizare : Mociu, Cluj

Sus In jos

Mesaj  ibart la data de Joi Mai 12, 2011 1:06 am

Doula a scris:Eu nu as folosi unturi/uleiuri rafinate chiar daca sunt pt uz cosmetic. Prin rafinare toti amino-acizii sunt distrusti, si au loc si reactii chimice nedorite. Stiti este o vorba - ce nu mananci nu pune pe pielea ta.
In plus am vazut ca preturile la astfel de produse sunt iesite de sub orice de proportie - de aceea eu cumpar din Anglia de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si din USA de la [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Dar am si noroc cu faptul ca cineva imi aduce de fiecare data produsele - deci nu stiu cat ar fi transportul.

@Ibart - sunt unturi din fructe diferite, deci contin diferiti acizi grasi si astfel au actiuni diferite asupra pielii. De asemenea, unele unturi sunt mai "usoare" altele mai "grele", in functie din ce fruct sunt preparate. De exemplu, untul/uleiul de cocos este mai usor decat cel de shea dar, in functie de tipul de piele, in timp are tendinta sa usuce.

multumesc pentru informatii!

Cred ca in Anglia sunt preturile mari la transport. Am gasit un site soaposh.co.uk cu preturi foarte ok - am fost cat pe ce sa dau comanda, ca sa constat ca ma costa 23 lire numai transportul; evident am renuntat.
In State nu ma incumet ca ma omoara si vama + tva (pe langa transport).
asa ca mai bine ne orientam tot spre europa.
vad ca mai nou si manufactura lorelai a introdus ingrediente cu preturi mult mai bune decat la sideris sau elemental.

ibart

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Mai 14, 2011 11:59 am

ibart a scris:

Cred ca in Anglia sunt preturile mari la transport. Am gasit un site soaposh.co.uk cu preturi foarte ok - am fost cat pe ce sa dau comanda, ca sa constat ca ma costa 23 lire numai transportul; evident am renuntat.
In State nu ma incumet ca ma omoara si vama + tva (pe langa transport).
asa ca mai bine ne orientam tot spre europa.
vad ca mai nou si manufactura lorelai a introdus ingrediente cu preturi mult mai bune decat la sideris sau elemental.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

mai mult de 10% din valoarea comenzii nu iti ia.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  ibart la data de Sam Mai 14, 2011 12:29 pm

cred ca si 10% e mult! depinde acum si de valoarea comenzii; daca e 100 euro, 10 euro transport e ok, daca e peste 200 euro, inseamna min. 20 euro transport si parca nu-mi da mana...
teoretic, valoarea transportului ar trebui sa fie data de greutatea coletului. una e cand iei 2 kg si alta cand iei 10 kg. dar deh, acum fiecare firma cu regulile ei...
sorry de offtopic :>>:

ibart

Sus In jos

unt de mango

Mesaj  mariaD la data de Joi Oct 06, 2011 4:40 am

Eu sunt insarcinata acum in 7 luni si pentru burtica folosesc o combinatie de unt de mango, unt de cocos si ulei de migdale dulci. Eu l-am gasit pe soapmill.ro

mariaD

Capricorn Localizare : bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum