Concurs "Parfum de primavara"

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Concurs "Parfum de primavara"

Mesaj  Admin la data de Lun Feb 15, 2010 8:34 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Dorim sa va rasfatam cu un nou concurs ale carui premii va vor incanta simturile in asteptarea primaverii.Sponsorul acestui nou concurs este EcoDecoLight , un coltisor de Rai parfumat si imbietor unde se produc manual lumanari naturale si potpourrì cu parfumuri imbietoare, relaxante sau energizante, personalizate asa cum le-ati visat dintotdeauna.

Desfasurarea concursului:

Se posteaza in topic incepand din data de 16 februarie 2010 pana in 7 martie 2010, inclusiv.

Conditii de participare:

1. Trebuie sa aveti minim 5 mesaje postate in forum anterior postarii in concurs,exceptand topicul "Felicitari" si mesajele de gen : ” Da!” , “Subscriu” sau care includ doar emoticoane.

2. Sa vizitati blogul sponsorului pentru a admira produsele acestuia .
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] sau [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

3. Sa postati in cadrul acestui topic un text de minimum 5 randuri, posibil ilustrat, despre Aromaterapie, ce inseamna pentru dumneavoastra, cum o folositi sau, daca nu ati descoperit-o inca, ce v-ati dori de la o lumanare parfumata naturala?

Castigatorii vor furniza datele personale sponsorului pentru a putea fi introdusi in baza de date EcoDecoLight unde vor beneficia de reduceri pentru clienti.

Premiile

Locul 1: Valoare 40 RON: Cos Cadou continand 1 lumanare in suport decorativ handmade, o rezerva (alta aroma) pentru acest suport si un saculet cu decoratiuni “Trilogia” parfumate.

Locul 2: Valoare 30 RON: 1 lumanare in suport clasic de sticla si 2 “Mini-Circle“ (o rezerva si o rezerva cu suport de sticla), parfumate asa cum doreste clientul, alaturi de un saculet cu decoratiuni Trilogia parfumate.

Locul 3: Valoare 20 RON: 1 lumanare “ Maxi-Circle” in suport de sticla si 1 rezerva, parfumate diferit, alaturi de un saculet cu decoratiuni “Double Mix” - Tip 1

Doua premii de consolare a cate 10 RON: rezerva “Mini-Circle “ ambalate alaturi de care vom avea cateva decoratiuni delicate, ambalate in saculet textil pentru a sublinia ideea de unitate si naturalete.

Stabilirea castigatorilor se face prin tragere la sorti, in ziua urmatoare incheierii postarilor in topic, daca sunt indeplinite conditiile de participare.

Livrarea premiilor se face numai pe teritoriul Romaniei in termen de 30 de zile de la anuntarea castigatorilor prin Posta Romana.Pentru castigatoriii rezidenti in afara Romaniei livrarea se va face la o adresa din Romania.

Mult succes participantilor!!!

Ultima editare efectuata de catre Admin in Joi Feb 18, 2010 4:12 am, editata de 2 ori
Admin
Admin

http://super-parinti.forumcreativ.ro

Sus In jos

Re: Concurs "Parfum de primavara"

Mesaj  myhadavid la data de Lun Feb 15, 2010 11:57 pm

yupiiii, se pare ca Lore se tine de cuvant
Mult succes tuturor
myhadavid

Pesti Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  vanilla_baby la data de Mar Feb 16, 2010 12:15 am

Ei, concursul asta chiar nu e de ratat

Pentru mine, mirosul este simtul suprem… mirosul interiorizeaza experiente, aprofundeaza relatii, incita sentimente, trezeste amintiri. Mirosul ofera cea mai larga paleta de senzatii, de la sila sau dezgust la reverie, incantare si chiar extaz.
Nu-i de mirare ca barbatii cei mai atragatori sunt cei care (ne) miros cel mai bine
Si nu-i de mirare ca fiecare bebelus are un miros numai al lui, pe care mama il recunoaste instantaneu, legata la ochi.

Ador sa adulmec orice: de la capsorul mititel al fetitei mele, la un pahar de vin, de la asfaltul proaspat plouat la covorul spalat cu otet ca pe vremea bunicii. Cand eram mica, scoteam pernele pe geam si apoi ma afundam in mirosul de soare.
Mai nou, am descoperit untul de cacao si uleiul de cocos, care fac minuni pentru pielea si parul meu si miros incantator. Niciodata un laborator nu va putea imita mirosurile din natura!

Ma incanta ideea lumanarilor naturale, imi place gandul de a transforma total o incapere fara a zugravi peretii sau a muta mobila – ci pur si simplu prin aprinderea unei mici flacari.
vanilla_baby

Pesti

Sus In jos

Mesaj  Mida la data de Mar Feb 16, 2010 10:04 am

Lumanarile atat de romantice, atat de calde si prietenoase valseaza incontinuu gadiland umbrele . Daca mai iei in calcul si ca pot parfuma incaperea rasfatand simturile e de-a dreptul mirific.

Lumea mea este alcatuita din parfumuri, arome si duhori. Si stiu ca orice cuta a corpului meu e un receptor de miresme iar absolut orice vietate este urmarita de o amprenta olfactiva, iar fiecare om este un parfum inconfundabil, asa ca parfumul te transforma in anonim sau irezistibil...

E nemaipomenit ca am posibilitatea sa ma bucur in curand de o lumanare parfumata care nu imi v-a intoxica centrii olfactivi, Felicitari pentru idea originala de a lansa pe piata lumanari care nu contin atat de toxica parafina.

Succes!
Mida

Stare de spirit : somnoroasa

Sus In jos

Mesaj  OargaDana la data de Mar Feb 16, 2010 1:25 pm

Phaiiiiiii ce m-ati nimerit la concursul asta... Eu sunt FAN al lumanarilor.... cred ca am peste 300 de lumanari...toate modele.. o sa va fac maine o poza sa v-o trimit la rafturile mele....DAR eu nu le dau foc si nu le-am dat niciodata si niciodata nu o sa le dau :(chiar cand merg la o cunostiinta si vad o lumana care a fost aprinsa.. i-o iau, o aduc acasa, o curat si o pun alaturi de celelalte:P
Eu ador lumanarile...oriunde merg si orice loc vizitez iau cate o lumanare...o lumanare pt mine este un suvenir..Nu exista lumanare ,din cele care le am, sa stiu cine mi-a dat-o sau de unde o am.:D
OargaDana

Balanta Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Mar Feb 16, 2010 10:08 pm

vanilla, cred ca tu ai merita sa castigi! mereu, in mesaje spui despre mirosuri. si cel mai mult despre mirosul micutei
sotul rade de mine ca miros totul. in primul rand copiii, apoi mancarea, alte obiecte... tot. pentru mine aromoterapia este o placere pe care mi-o refuz de cand am copii, caci nu consder ca betisoarele parfumate, lumanarile colorate le-ar face bine. si nici uleiurile volatile.
prima aromoterapie am inceput-o in liceu, la 19 ani, cu tutun. aprindeam betisoare de tutun invelite in harteie si trageam sa arda. mi-a placut mult.
as repeta (vanilla) daca as zice ca aromoterapie e pentru mine orice miros, in special din natura. mirosul zapezii si gerului, mirosul de pamant reavan, tarana dupa ploaie aerul racoros de toamna, izul padurii sau aroma marii.
ca sda inchei la fel cum am inceput, acum cea mai mare terapie este sa imi ingrop fata in fetite.
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Zana Mica la data de Mier Feb 17, 2010 6:41 am

Eu miros, tu mirosi, el miroase.....toti mirosim!Depinde insa in ce fel....hmmm.De exemplu:
Imi amintesc de un nea Pandele cu care mergeam dimineata in troleu spre servici.Se urca la a doua statie.Stiam sigur ca acolo unde se aseaza el voi gasi loc, pentru ca nea Pandele mirosea a....ceapa!Ce vrei domle omul se ferea de raceala si colesterol si implicit de....restul lumii!Ei asta e un miros pe care nu vreau sa mi-l amintesc si se considera aromaterapie inversa si anume: in loc sa atraga...respinge!
In schimb imi amintesc cu placere de aromaterapie cu paine proaspata de casa, cu cartofi, coapta in cuptorul cu lemne de o bunica din Brasov...domle aia era terapie curata!Un parfum ce te-ar fi facut sa sari in jarul incins sa scoti pita aia cu mainile,sa bati coaja de pe ea si s-o mananci asa singur....numai tu si Dumnezeu, caci asa cred eu ca miroase divinitatea: a paine proaspata si calda.
Aromaterapia cea mai relaxanta pentru mine este mirosul barbatului cu care traiesc si anume: cum intra pe usa si ii simt mirosul.....m-am linistit instantaneu!Devin blanda si iubitoare, de nu ma recunosc.....ce sa mai,se vede ca-mi activeaza serotonina,deci el e Mirosul meu pereche.......
Si mai exista mirosul........ Zanelic.Ei asta e o esenta tare,aparte,imposibil de reprodus sau de descris in cuvinte .....e unic si pe asta dragii mei...l-am creat eu!All rights reserved.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Zana Mica

Leu Localizare : Bucuresti via Brasov
Stare de spirit : Mamiceasca

http://www.basmepentrumaria.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  mtl la data de Mier Feb 17, 2010 2:27 pm

"Compunerile" astea nu sunt deloc punctul meu forte!
Am sa incerc sa incropesc ceva ...
Mi-e dor si imi amintesc cu drag de mirosul fetitei mele, la prima noastra intalnire! Si la toate cele care au urmat ...
Apoi, imi amintesc de un miros care in ciuda asteptarilor mele mi-a placut atat de mult. Poate veti schita un zambet! E vorba de scutecele folosite ale fetitei mele ... cu acele scaune de lapte care miroseau a mere fermentate.
Un miros, pe care nu il intalnesti oriunde, e acela al ierbii tocmai taiate cu sete de un cositor obosit, mirosul fanului si al pamantului si al florilor de camp.
Nu pot sa uit nici de mirosul primaverii si al pamantului zambitor la vederea soarelui, de mirosul proaspat al unei dimineti de vara, de mirosul recoltelor de toamna, de mirosul valurilor care mangaie plaja la rasaritul soarelui, de mirosul proaspat al cafelei de dimineata pe care o bea sotul meu, de mirosul florilor de mai ... si ar mai fi atatea multe alte mirosuri
Mirosul meu preferat, si nimic nu il poate inlocui, e cel al florilor de tei. Daca as vrea o lumanare aceea ar fi cu aceasta aroma ...

Uf, ca am reusit sa scriu ceva! Multumesc muzei mele!
mtl

Gemeni Localizare : City of MTL

Sus In jos

Mesaj  vanilla_baby la data de Mier Feb 17, 2010 2:47 pm

zano
vanilla_baby

Pesti

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Joi Feb 18, 2010 12:00 am

ce saraca ar fi lumea fara mirosuri...si sunt atatea care ma imbata!
Dar acum, cand afara e frig de atata amar de vreme, cand cerul sta mai mult posomorat, cand zapada nu mai e nici alba si nici macar pufoasa, cand verdele il mai vad doar pe hainutele copiilor, cand singurele pasari de afara sunt ciori mari si negre, acum-acum imi e dor de mirosul pielii ce a stat la soare! sa inchid ochii, sa trag adanc in piept si sa ma cred la mareeeee!
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Sam Feb 20, 2010 12:22 am

Iata un pretext de reflectie pentru mine...
O mare parte a vietii mele nu am dat foarte mare atentie mirosurilor... au fost un dat ... nu am simtit nevoia de adauga alte arome vietii, bucurandu-ma in egala masura de mirosul pomilor infloriti pe bulevardele orasului natal, mirosul soarelui si al nisipului pe pielea incinsa de plaja, de mirosul prajiturilor proaspat scoase din cuptor ori mirosul pernei pe care a dormit cel de langa mine. Apoi au venit copii si mi s-a deschis un nou univers olfactiv ... Pielea si parul puilor mei era toata aromaterapia de care aveam nevoie pentru a gasi acel moment interior de liniste dar ... a trecut si nu pot spune ca nu imi lipseste acel sentiment pe care mi-l trezea mirosul de lapte pe obrajorii lor.
Si cumva, candva pe parcurs, nu as putea sa spun cand, parca simturile mi-au amortit si am simtit nevoia unor alte mirosuri mai puternice, mai rezistente ... am descoperit sticlele de parfum care altfel stateau prafuite pe rafturi, am inceput sa caut arome pentru balsamul de rufe si aerul curat ce intra pe geamurile larg deschise a devenit insuficient pentru a-mi parfuma casa...
Am incercat sa imi dau seama cand si mai ales de ce a avut loc aceasta schimbare si nu pot sa pun punctul pe i ... Poate lipsa de timp, poate nevoia de a-mi creea un spatiu de confort interior in care mirosul ocupa un loc important, poate dorinta unei amprente personale ... chiar nu stiu... ori poate, pur si simplu imi doresc sa gasesc acel miros care pentru copiii mei peste ani de zile sa insemne ceea ce inseamna pentru mine parfumul pudrei Helena Rubinstein pe care o folosea bunica mea cand eram copil ... siguranta, protectie, confort.
Cert este ca inca nu am gasit acel ceva, acea aroma care sa imi ofere linistea, acea aroma care sa imi aminteasca de timpuri mai serene ....

Try walking in my shoes.
Onush

Localizare : Piatra Neamt
Stare de spirit : Gica Contra

Sus In jos

Mesaj  gabbis la data de Lun Feb 22, 2010 3:22 pm

Recunosc ca imi place ideea de parfum si relaxare imbinate.....Daca inainte nu prea cunosteam sau eram dezinteresata de aromaterapie, trebuie sa recunosc ca datorita unei colege de serviciu, am descoperit in prima faza mirosul....Nu stiam de ce in biroul colegei, mirosea altfel, ma simtem mult mai bine si mai relaxata....Pana cand mi-a daruit prima data sub forma unui cadou o lumanare parfumata...Nu stiu daca era naturala sau nu, dar retin ca o foloseam mai mult pentru atmosfera intima cu sotul meu.....Apoi a devenit o normalitate sa fac cadou si eu la randul meu lumanarele parfumate, fiindca stiam ca sunt minunate iar miresma lor le va aduce aminte de mine celor pe care ii iubesc si le ofer un dar minunat!

gabbis

Sus In jos

Mesaj  stefinica la data de Lun Feb 22, 2010 10:34 pm

Eu folosesc lumanarele parfumate cand vreau sa ma relaxez si de obicei in baie deoarece dau pe langa miros si o lumina placuta,difuza care te alinta si te face sa visezi.Din cand in cand e bine sa aprindem cateva lumanarele sau betisoare parfumate si sa ne relaxam uitand de griji si probleme,Veti fi uimite ca aceasta trebusoara care poate dura doar cinci minute chiar da roade!
Mai sunt utile si cand vrem sa facem o surprza partenerului:)

stefinica

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Feb 23, 2010 2:00 am

Mesajul aureliei50 a fost mutat la Groapa cu lei pentru ca nu indeplinea conditiile de participare.

Later edit aurelia50 acesta este un avertisment, daca nu respecti regulile forumului contul tau va fi bannat.Mesajele clona nu se inscriu in concurs. Dupa ce ai scris 5 mesaje in forum, in afara concursului, vei participa la concurs cu un singur mesaj.
Mesajele scrise in forum trebuie sa fie la obiect si nu se agreeaza randuri intregi de emoticoane.Citeste [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Off topic-urile despre lumanari au fost mutate [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Ultima editare efectuata de catre Admin in Mar Feb 23, 2010 4:49 am, editata de 3 ori
Admin
Admin

Sus In jos

Concurs - Sponsor

Mesaj  ecodecolight la data de Mar Feb 23, 2010 4:33 am

Buna ziua si bun gasit.

Dragi mamici, viitoare mamici, doamne sau domnisoare, va multumim pentru impresiile postate si pentru nostalgia sau zambetul pe care ni le-ati oferit prin raspunsurile d-voastra!

Ne bucuram ca parfumul vietii si al timpurilor v-a adus bucurii, momente vesele, intime, deosebite si v-ati incredintat o parte din amintiri noua, EcoDecoLight, prin intermediul acesui concurs. Este adevarat ca poate nu vom ajunge niciodata sa putem reproduce acele mirosuri unice pe care fiecare dintre noi le-a simtit la un moment dat, insa ne dorim cel putin sa informam marea masa de consumatori de 'mici placeri' despre calitate si despre sanatate totodata. Din aces motiv, va stam la dispozitie oricand, incercand sa va raspundem (atat cat am citit si ne pricepem) atunci cand vorbim despre lumanarile parfumate dar obligatoriu naturale!

Numai bine si va tin pumnii tuturor!

ecodecolight

Localizare : Bucuresti
Stare de spirit : Aprinsa ;)

http://www.ecodecolight.com

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Mar Feb 23, 2010 10:50 pm

gabriela_calota si veverita nu indepliniti conditiile de participare.Mesajele voastre au fost mutate.Cititi regulamentul si mesajul de mai sus.
Admin
Admin

Sus In jos

Mesaj  laura la data de Dum Feb 28, 2010 4:11 am

Trebuie sa recunosc ca nu prea stiu eu prea multe despre aromaterapie..dar in schimb imi place sa imi cumpar lumanari parfumate..am acasa lumanari in forma de floare..au cativa ani aceste lumanari..imi plac la nebunie .Despre miros..imi place cum miroase mititica mea.imi place mirosul ala de fum de la tara de la bunici seara, imi place mirosul de frezie....si fiecare miros il asociez cu o intamplare din viata mea..de exemplu mi-am cumparat un gel de dus pe care l-am folosit in maternitate...toate emotiile si starile de atunci m-au cuprins
Imi mai place cum miroase ploaia si cafeaua.
laura

Balanta Localizare : Vaslui

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Mar Mar 02, 2010 10:54 pm

laura a scris:fiecare miros il asociez cu o intamplare din viata mea..de exemplu mi-am cumparat un gel de dus pe care l-am folosit in maternitate...toate emotiile si starile de atunci m-au cuprins
Imi mai place cum miroase ploaia si cafeaua.
aici chiar m-ai prins uneori recunosc un miros, senzatia aceea de deja vu olfactiv, cand nu stii de unde sa-l iei, uneori cu drag stiu ce miros e.
cafeaua, mirosul de cafea... dupa mirosurile copiilor si a sotului asta e urmatorul, just!
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Mier Mar 03, 2010 1:07 am

noamu a scris:. dupa mirosurile copiilor si a sotului asta e urmatorul, just!

Dupa ce pune pe foc si mai lucreaza si in sera cu spor...jur ca nu e unul din urmatoarele mirosuri preferate
Succes participantelor!!!

Si nu uitati sa urmariti ultimele articole de pe [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
A confectionat o lumanare de botez traznet!!!

Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Joi Mar 04, 2010 3:07 am

feerie a scris:Eu folosesc aromaterapia pentru relaxare: imi plac foarte mult mirosul de vanilie si scortisoara, dar si esentele florale. Ma linistesc, ma relaxeaza, ma inveselesc..... Cred ca viata fara aromateropie e ca viata fara culoare. Trista.

Draga Feerie,

pentru a putea indeplini conditiile de participare trebuie sa scrii minim 5 randuri.

3. Sa postati in cadrul acestui topic un text de minimum 5 randuri, posibil ilustrat, despre Aromaterapie, ce inseamna pentru dumneavoastra, cum o folositi sau, daca nu ati descoperit-o inca, ce v-ati dori de la o lumanare parfumata naturala?

Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  feerie la data de Joi Mar 04, 2010 3:35 am

gata, Lore
am editat
neatentia bang
feerie

Sagetator

Sus In jos

Mesaj  wrapmama la data de Sam Mar 06, 2010 1:24 am

Eu sunt incepatoare in aromaterapie, am folosit cateva uleiuri in lampa de aromaterapie (nu stiu daca aceasta este denumirea exacta), dar fara a lua in considerare efectele uleiurilor diferite, alegand uleiurile numai dupa miros. Imi place mult scortisoara, bradul, aromele calde. Imi place cand casa miroase placut. Am folosit luminari parfumate din parafina, dar acum ca m-am informat ca nu prea sunt recomandate, as dori sa incerc cele naturale. De aceea m-am gandit sa intru si eu in concurs.
wrapmama

http://www.wrapmama.blogspot.com

Sus In jos

Mesaj  feerie la data de Sam Mar 06, 2010 6:35 am

Mmmm.... Imi place cum miroase casa atunci cand aprind lumanarele parfumate peste tot. Si imi place cum raspandesc lumina peste tot. Eu folosesc aromaterapia pentru relaxare: imi plac foarte mult mirosul de vanilie si scortisoara, dar si esentele florale. Ma linistesc, ma relaxeaza, ma inveselesc..... Ce sa spun mai mult? Casa mea e ca un "sanctuar" parfumat unde imi refac fortele dupa o zi grea de munca. E un adevarat rasfat! Un rasfat pe care consider eu ca il merit!!! De aceea, consider ca viata fara aromateropie ar fi ca viata fara culoare. Trista.

multumesc pentru mesaj, Lore!
feerie

Sagetator

Sus In jos

Mesaj  roxy_xyz la data de Sam Mar 06, 2010 10:07 am

Aroma, miros, simturi......
Chiar este important sa inveti sa te relaxezi si sa profiti din plin de putinele momente cu tine si atunci cum o poti face mai bine decat prin lumanari, miros imbietor, o cada plina cu spuma si o muzica pe fundal.
Un astfel de moment te ajuta sa alugi orice urma de oboseala si sa continui cu alt elan... cel putin asa functioneaza la mine.
O lumare pe placul meu ar fi asezata intr-un recipient care emana o lumina misterioasa si care nu trebuie sa-si piarda mirosul dupa 5 folosiri. Cat despre aroma, aici depinde foarte mult de gusturile pe care si le-a deszvoltat foecare.
roxy_xyz

Gemeni Localizare : Brasov

Sus In jos

Mesaj  madimih la data de Sam Mar 06, 2010 12:48 pm

Spuneam ca nu ma inscriu la concurs, dar iata-ma-s pe ultima suta.
Noi nu folosim lumanari parfumate. Cel putin nu cand e Catalin acasa. E foarte sensibil si i se pare mereu ca miroase ciudat, ca lumanarile scot fum etc. Am avut tentative la inceputul relatiei, in momentele romantice, dar intotdeauna stramba din nas (asta ca sa vedeti ce barbat romantic am ).
Asa ca am pastrat lumanarile si lampa de aromoterapie strict pentru mine, in perioadele cand el lipseste cateva zile de acasa.
Iarna imi place parfumul de scortisoara sau de vanilie. Daca mai am langa mine si o farfurie cu cateva mere coapte, e perfect.
Vara prefer aromele mai racoroase, de flori sau fructe.
Si santalul imi place.
madimih
Moderator
Moderator

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 1 din 3 1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: