Concurs "Secretul frumusetii tale"

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Concurs "Secretul frumusetii tale"

Mesaj  myhadavid la data de Mier Ian 27, 2010 12:17 pm

Lore, sincera sa fiu -nu stiu...o fac asa de rar...daca eram..prob vroiam sa fac impresie buna
myhadavid

Pesti Localizare : Timisoara

Sus In jos

Mesaj  iuliaiulia la data de Mier Ian 27, 2010 9:35 pm

Pentru a pastra tenul sanatos si a-i conferi un aspect stralucitor este necesara eliminarea murdariei, a sebumului in exces, a celulelor moarte, a fardurilor aplicate si a altor particule care pot acoperi suprafata fetei dupa o zi de expunere la factorii de mediu. Acest lucru se realizeaza prin utilizarea produselor de curatare: demachiante (care pot fi sub forma de crema, lotiune, gel) si lotiuni tonice.
Eu am tenul mixt, solicita destul de mult timp deoarece implica o atentie sporita in curatarea ambelor tipuri de ten incluse. Incep cu etapa de curatare a tenului, care cuprinde cativa pasi simpli si usor de urmat:
- sterg zona uscata cu un gel hidratant usor, cu ajutorul unui tampon de vata umeda;
- zonele cu ten gras le spal cu sapun medicinal;
- masez partile predispuse la puncte negre (nasul si barbia) cu o mixtura din boabe de grau cu lotiune tonica;
- Sterg toata fata cu un tampon de vata imbibat cu lotiune tonica;
- Incerc sa aplic acest ritual de doua ori pe zi pentru a obtine rezultate vizibile;
- Hidratez fata cu o crema hranitoare pentru ten uscat, masand usor si dupa 20 de minute o indeparteaz cu ajutorul unui tampon de vata;
- Daca observ o pata sau o eruptie pe zonele cu ten gras, aplic o lotiune anti-cosuri;
- Lotiunea tonica pe baza de apa de trandafiri este perfecta pentru tenul mixt;
- Aplic de 2 ori pe saptamana o masca medicinala;
Eu apelez la Aqualia Thermal, crema hidratanta timp de 24 ore care calmeaza si fortifca. Dupa aplicare, pielea este calmata, proaspata, catifelata si cu o elasticitate sporita intreaga zi. Mai puternica, pielea este eliberata de senzatia de discomfort si capata stralucirea specifica unui ten sanatos.

iuliaiulia

Sus In jos

buna

Mesaj  tisha934 la data de Joi Ian 28, 2010 1:26 am

Lore nu am 3 bone dar ajuta mult si taticul ca doar e si copilul lui ...asa reusesc sa mi fac timp si pentru mine
tisha934

Sus In jos

Mesaj  laura la data de Joi Ian 28, 2010 3:32 am

salutare si de la noi
Secretul frumusetii..suna fain..dar il are cineva oare?
Cel mai mult fac pentru fata mea..adica nu uit sa imi pun saptamamal masca...o folosesc pe cea cu namol de la planet spa dar mai una exfolianta ceva cu alge parca.Saptamana trecuta mi-am facut eu o masca acasa..o lingura de miere si una de faina de porumb..am amestecat si am pus pe fata(sotul meu nu prea a fost incantat de ce a vazut ).Crema de fata folosesc din gama solutions (am si de zi si de noapte dar o prefer pe cea de noapte cu care recunosc ca ma dau si ziua).Folosesc ca gel de dus Dove iar ca parfumuri preferate:Madmoiselle, Ultraviolet si Rare Pearls.
Am multe produse acasa cumparate de la sora-mea care e reprezentant dar uit sa ma dau si le mai caut cateodata sa nu fie expirate.
Crema anticelulitica am inceput sa o folosesc la greu dar as vrea sa achizitionez si ceva pentru puncte negre ca ma dispera.
Cand ies in oras ma dau neaparat cu anticearcan, si rimel si fard .(la revelion mi-am dat chiar si cu fard de obraz..imi statea bine dar parca eram prea impopotonata la fata ).Uitasem de ruj ..am o nuanta preferata frozen roze de la ultra color rich..chiar mi-am facut comanda de unul cu un ambalaj mov(ador culoarea asta)
Gata ca am scris destul..mi-a placut mult "esse-ul" zanutei
laura

Balanta Localizare : Vaslui

Sus In jos

Super concurs: Secretul frumuseții tale!

Mesaj  Marilena la data de Joi Ian 28, 2010 4:56 am

Eu cred că indiferent dacă ești dotată cu frumusețe nativă cu carul, sau mai puțin, totul depinde de ATITUDINE!
Eu sunt o persoană romantică, debordant de sinceră și altruistă.
Prefer în tot ceea ce mă înconjoară fibrele naturale, cosmeticele naturale și parfumul de flori.
Am 9 ani ca distribuitor Avon la București (Sect. 6), am iubit aceste produse, parfumurile Incandessence, LBD, Dreem Life, Tomorow, Perceive, Pur Blanca (apa de toaletă), etc. și îmi amintesc sticluța cu parfum de busuioc și lămâie precum și o cremă de mâini care mirosea a iarbă verde, proaspăt ruptă! Iubeam loțiunea de corp cu migdale, mirosea ca o prăjitură de ciocolată, iubeam demachiantul acela ulei în apă, pentru piele delicată și ochi, crema hidratantă de zi cu citrice, produsele pentru îngrijirea picioarelor (mai ales cele de iarnă, cu scorțișoară!). Mi-a plăcut mult gama Spa pentru ten! Dar în 9 ani am folosit atâtea produse noi și veterane de la Avon încât am mai și uitat cum se numesc...
În continuare, folosesc propriile mele săpunuri naturale, parfumurile dăruite de soțul meu (Lancome), iubesc lavanda și parfumul de mandarine, sucurile de fructe (combinate cu miere și lapte în măști de față).
Relaxarea, hidratarea și somnul adânc îmi regenerează cel mai bine pielea și nu plec niciodată undeva fără crema de față. Nu îmi place pielea arsă de soare, o piele albă trebuie menținută cât mai tânără, cât mai elastică și cât mai bine hidratată. Părul meu a fost în cea mai mare parte din viață lung, natural este blond și ondulat dar îl colorez ușor în ciocolatiu.
În general, cred că orice femeie fericită este frumoasă! Orice om are frumusețea lui care se reflectă din interior, din starea de spirit, din capacitatea de a iubi necondiționat și de a se bucura de cele mai mărunte lucruri. Mie îmi plac florile și copiii, puii de animale, natura, ploaia de toamnă, buclele și obrăjorii fetiței mele și călătoriile cu soțul meu.
Marilena

http://marilena-blog.blogspot.com

Sus In jos

concurs AVON

Mesaj  ancamoisa la data de Vin Ian 29, 2010 12:35 am

Nu am probleme cu tenul deoarece zilnic:
- il curat cu o lotiune speciala
- il hidratez cat mai mult dimineata si seara mai ales acum, iarna
- saptamanal aplic gomaj natural cu cafea macinata sau cu alte produse Avon
- aplic masti hidratante si energizante tot de la Avon
- il protejez cat pot de frig si vant cu fond de ten Avon,
produse pe care le ador si de care sunt dependenta!

ancamoisa

Sus In jos

:D

Mesaj  tisha934 la data de Vin Ian 29, 2010 1:19 am

pana la urma urmei secretul frumusetii nu cred ca il are nimeni ..pentru ca nu am vazut o femeie perfect de frumoasa ...ci fiecare am cate ceva frumos si incercam sa mai aducem si mici retusuri pe unde putem de exemplu daca avem un ten mai uscat mai folosim o crema speciala ..sau chestii de genu ..
oricum cea mai importanta frumusete dupa parerea mea este cea interioara ca cea exterioara este cam trecatoare
tisha934

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Vin Ian 29, 2010 1:48 am

Scrisesem un mesaj cat china, dar un buton si gata, s-a dus...
reiau:
Incep cu picioarele pe care mi-ar place sa le dau mai des cu foot works, crema cu silicon, dar ma multumesc sa lle spal des ca sa nu acopere parfumul in cantitati infime Tomorrow -Avon, pe care il ador, sau pe Pur blanca -Avon.
Apoi, urcand gambele beneficiaza, din pacate rar de lotiune albastra impotriva cresterii parului, restul corpului lotiune johnson pe care a primit-o fie-mea si pe care o folosesc eu, ca sa nu o dau pe ea. Asta cand nu dau cu Pur blanca -Avon, ca sa miros in ton cu parfumul
Imi placea deodorantul Active - -Avon, dar am primit ceva de la Amway si il folosesc.
fata se beleste cu masca peeling de citrice de la Oriflame, se zideste cu planet spa facial mud mask dead sea minerals PE CARE O ADOR si cu planet spa white tea serum -Avon si se demachiaza cu -Avon solutions Clean cream (acestea tot rar, desi ar trebui de doua ori zilnic, RESPECTIV SAPTMANAL) in schimb se spala cu gel revitalizant de la NIvea si se tonifica cu apa termala roche-posay, caci tonicul-pereche de la Clean Cream -Avon s-a folosit intensiv de fiica cea mare. e atat de bun, ca l-a dat si papusilor si ea pe tot corpul. va dati seama ce tonus are
creme- Toleriane de la acelasi roche posay si redermic, antirid pentru ochi, care nu imi place la fel de mult ca anew clinical duo-cel si crema pentru ochi -Avon, pe care il adooor! dar care (cutia) acum gazduieste niste bicarbonat pentru albirea dintilor.
parul se spala cu kertyol de la ducray, un dermocosmetic care, insa face podoaba capilara sa luceasca intens.
machiaj? fond de ten lifting de la rimmel, creioane pentru ochi, un ruj de la Avon dar nu stiu cum il mai cheama, mascara dela maibelline. si punct. machiaj ultra rar, din pacate
intentionez sa incep folosirea produselor naturiste/naturale si cosmetice facute de mine. o sa postez aici retete si
incercari
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  myhadavid la data de Vin Ian 29, 2010 4:33 am

noamu, asteptam retetele si impresiile asa ne*ai ajuta pe toate
myhadavid

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Sam Ian 30, 2010 2:39 am

myha, stai sa probez intai.
si am uitat sa-mi cer scuze pentru cat de dezastruos am scris, dar... cu stanga si presata de timp
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Ian 30, 2010 9:55 am

@tisha, ce beeeebeeee mic si frumos ai~! Cat timp are? Pare la botez. E asa de micut

@no amu sa vii cu retetele.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

buna din nou

Mesaj  tisha934 la data de Dum Ian 31, 2010 4:39 am

da e la botez daia e si imbracat asa de mumos acum de curand a facut un anisor
tisha934

Sus In jos

Concurs "Secretul frumusetii tale"

Mesaj  inna16 la data de Dum Ian 31, 2010 11:40 pm

De cand a aparut printesa mea,Eva-Maria in viata noastra,deci cam de 1 an si 10 zile,femeia din mine a trecut pe un loc secund.Rolul de mamica e full time si in consecinta,nu pot spune ca mai am atata timp sa ma aranjez ca si in trecut.Oricum,inainte de a iesi din casa stam noi fetele in fata oglinzii.In timp ce Eva inregistreaza cu nesat tot ce fac,ca na,pentru ea mami e tot unversul,eu folosesc cateva produse cosmetice pentru un machiaj simplu:creion dermatograf,perle bronzante Avon,luciu de buze,roll on Perceive.Pot spune ca sunt o nostalgica a parfumului Pur Blanca,unul dintre primele parfumuri promovate de Avon.Baia reprezinta,atunci cand sunt mai libera un moment de rasfat.Incepem cu spuma de baie White lilly de la Avon,si terminam cu gelul de dus Re-cherge cu aroma de mandarina,de la aceeasi firma.Fata o curat cu masca exfolianta de grapefruit,dupa care folosesc crema emolienta de kiwi si smochine.

inna16

Sus In jos

Mesaj  libra la data de Lun Feb 01, 2010 5:32 am

Și eu am un secret! ÎMI ASCULT PIELEA, PĂRUL ȘI UNGHIILE. Da, adică citesc semnele date de ten și păr ca să știu ce să fac.
Tenului meu îi place săpunul și apa, chiar și de 2 ori pe zi. Îmi e suficient să îl hidratez doar cu baza pentru machiaj și fondul de ten, iar majoritatea cremelor îl îngrașă și îl dezechilibrează.
Chiar dacă nu mă mai vopsesc folosesc mereu balsam de păr și uneori masca. Altfel părul arată tern și se încurcă repede.
Dacă încep să îmi crape unghiile știu că nu am băut suficiente lichide, pentru o perioadă prea lungă și mă lupt cu mine să ajung la cei 2 litri. Eu sunt bună prietenă cu apa, dar mai mult la exterior decât în interior :).
Deci secretul meu e: eu îmi ascult tenul, nu tenul mă ascultă pe mine și îi dau tot ce îl face să se simtă și să arate bine.
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  OargaDana la data de Mier Feb 03, 2010 12:31 am

Ma bucur sa vad ca sunt atatea mamici care au grija de ele. Orice femeie, indiferent de varsta trebuie sa se ingrijeasca. De multe ori,femeile uita sa se ingrijeasca si asta nu este bine. Nu ne ingrijim sa nu vada X sau Y, ne ingrijim sa ne simtim noi bine, sa ne rasfatam si bineineteles sa ne mai ascundem unele defecte,(nimeni nu e perfect) ;) Va pup si abia astept sa mai vad postarile voastre.
OargaDana

Balanta Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

Mesaj  myhadavid la data de Mier Feb 03, 2010 6:39 am

Mai, dar toate de p`aici folosesc produse avon...numai eu nu????
myhadavid

Sus In jos

Mesaj  AndreEa la data de Joi Feb 04, 2010 11:50 am

mai da e incredibil ce de lume a aparut!
sa-nteleg ca asta era "mierea" ptr forumul asta???
avon???trafic!trafic!trafic!
AndreEa

Balanta Localizare : Brad/Timisoara

http://bijuteriihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  libra la data de Vin Feb 05, 2010 4:32 am

myhadavid a scris:Mai, dar toate de p`aici folosesc produse avon...numai eu nu????

Oricine, la un moment dat, a folosit ceva de la Avon. Așa cred.
Eu folosesc Avon dar nu orice. Ca să fiu sinceră cel mai des folosesc ClearSkin. Batonul e fff bun. Unele creme de la ei imi dau alergii urate așa că mă limitez la ce știu că îmi priește. Dar nu mă pot lăuda ca fiind fanul lor nr.1. Soacra-mea în schimb e clientă fidelă și mulțumita deci sunt persoane la care cremele lor fac minuni. Eu, maică-mea și soacră-mea am folosit aproape toată gama Anew și ne-au plăcut.
libra

Stare de spirit : :)

http://www.sotiesimama.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Dum Feb 07, 2010 8:30 am

Buna ziua!

Pentru premiile II si III tragerea la sort a decurs asa:

Premiul II

si Premiul III

Premiul I a fost ales dupa o indelunga dezbatere de catre Administratia Super Parinti si Sponsorul acestui concurs.
Aceasta este postarea castigatoare:

Și eu am un secret! ÎMI ASCULT PIELEA, PĂRUL ȘI UNGHIILE. Da, adică citesc semnele date de ten și păr ca să știu ce să fac.
Tenului meu îi place săpunul și apa, chiar și de 2 ori pe zi. Îmi e suficient să îl hidratez doar cu baza pentru machiaj și fondul de ten, iar majoritatea cremelor îl îngrașă și îl dezechilibrează.
Chiar dacă nu mă mai vopsesc folosesc mereu balsam de păr și uneori masca. Altfel părul arată tern și se încurcă repede.
Dacă încep să îmi crape unghiile știu că nu am băut suficiente lichide, pentru o perioadă prea lungă și mă lupt cu mine să ajung la cei 2 litri. Eu sunt bună prietenă cu apa, dar mai mult la exterior decât în interior :).
Deci secretul meu e: eu îmi ascult tenul, nu tenul mă ascultă pe mine și îi dau tot ce îl face să se simtă și să arate bine.

Felicitari Libra, MyhaDavid si Olga

Asteptam datele de contact ale castigatoarelor pe privat.
Admin
Admin

http://super-parinti.forumcreativ.ro

Sus In jos

Mesaj  OargaDana la data de Dum Feb 07, 2010 8:34 am

felicitari
OargaDana

Balanta Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Dum Feb 07, 2010 9:19 am

Felicitari castigatoarelor si tuturor participantelor.

Try walking in my shoes.
Onush

Localizare : Piatra Neamt
Stare de spirit : Gica Contra

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Dum Feb 07, 2010 9:45 am

bravo fetelor!
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos