Sa ajutam un mic sufletel, ramas fara mamica!

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Sa ajutam un mic sufletel, ramas fara mamica!

Mesaj  mtl la data de Vin Ian 15, 2010 2:08 pm

NU stiu daca l-am postat corect aici, daca nu, rog admin-ul sa-l mute.
L-am primit in aceasta seara pe mess:

18:11 1/15 14/01/2010 21:01:20): Cu rugamintea de a da mai departe. Urgent: Andreea TUDOR - fata nou nascuta a unui profesor de la Colegiul National Henri Coanda Bacau - are nevoie urgenta de sange B3 NEGATIV . Sotia lui a murit la nastere saptamana trecuta. Poate se gaseste cineva... Va rog sa trimiteti mai departe pana se gaseste o persona ce poate si doreste sa salveze acest bebelus. Numerele de telefon la care pot fi contactacti : 0741 864 495/ 0765 262 424. Scuze pt deranj si dati mai departe, va rog ... Prof. Irina Leonte inspector de specialitate

Poate se gaseste cineva printre apropiatii vostri care poate sa ajute!
Va multumesc!
mtl

Gemeni Localizare : City of MTL

Sus In jos

Re: Sa ajutam un mic sufletel, ramas fara mamica!

Mesaj  Lore la data de Sam Ian 16, 2010 1:24 pm

Foarte bine Mtl ca ai postat anuntul. Sa ajute Dzeu sa vada cineva mesajul si sa doneze sange. Au specificat daca accepta doar din Bacau? De la barbati sau femei? Oare de ce are nevoie bebelusul de transfuzie? Mititelul

Imi amintesc o data ce circula pe mess un mesaj cu donatie de proteze ortopedice pentru copil mic. O prietena sunase si numarul nu era a celui care trimsese mesajul. Imi explica un prieten ca aceasta este un soi de metoda de a copia adresele contactelor si asa apar mai tarziu spamurile in casuta de email. Nu am inteles exact cum imi explicase, poate stie cineva mai bine la ce ma refer.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  mtl la data de Sam Ian 16, 2010 2:41 pm

Nu cunosc personal cazul, insa persoana care mi-a trimis mesajul spunea ca stie de caz de la tv, de la stiri.
Poate sunt eu mai naiva ...
DD sa ajute micul sufletel, sa-l ocroteasca si pe el si pe mamica lui, acolo unde e!
mtl

Gemeni Localizare : City of MTL

Sus In jos

Mesaj  Lore la data de Sam Ian 16, 2010 3:19 pm

Ce crunta poate fi viata, sa nu se poata bucura unul de celalalt. Si cand ma gandesc ca unele isi lasa copiii sa planga ca sa nu devina alintati si sa nu le faca program si mooooor

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Paul - 4 ani
Lore

Rac

http://www.luthelo.ro

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum