Mei tai - ul, Avantaje si Dezavantaje

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Mei tai - ul, Avantaje si Dezavantaje

Mesaj  mariana_zfr la data de Mier Iun 08, 2011 9:39 pm

IoanaO a scris:Bua fetelor :)
Ma gandesc sa cumpar si eu un mei tai pentru micuta mea( si pentru mine :>>: ). Am deja un wrap elastic, si imi place foarte mult, dar as incerca si altceva, mai ales ca nu prea m-as incumeta sa o leg in wrap pe spate
Retineri am insa din cauza caldurii, din poze mi se pare destul de gros pe spatele bebelului. Cum e, nu moare copt acolo? In wrap cam transpira cum sta asa lipita pe mine.
Ce-i drept ca mititica mea are inca 4 luni 1/2, si nu am de gand sa o pun inca o luna poate. Dar atunci tocmai prindem caldurile cele mai mari.

Buna Ioana, nu stiu ce sa iti spun, eu il port si acum vara, stiu si alte mamici, dar nu chiar la orele in care caldura este peste limite. Pana la 12, l-am purtat si la 28 de grade si n-am transpirat, e drept ca mei tai-urile facute de mine nu sunt vatelinizate pe spatele copilului, ci doar doua parti de material, insa stiu ca transpira daca si parintii transpira! Taica'su a transpirat intr-o zi, a stat vreo ora jumatate cu el lipit (altfel n-ai cum ) si transpirase (e si mai plinut decat mine )! Si mai ales pus in spate nu vad cum sa transpire! Insa pe bebelina ta as zice sa mai astepti sa o porti in spate!
mariana_zfr

Berbec Localizare : bacau
Stare de spirit : super

http://www.casazamfirei.ro

Sus In jos

Mesaj  IoanaO la data de Joi Iun 09, 2011 1:27 am

Multumesc pentru raspuns !
Normal ca nu o voi pune pe spate inca, era doar un argument in plus pentru un mei tai (nu ca mi-ar trebui neaparat motive sa il cumpar, dar lui tati ii cam trebuie ). Nici in fata parca nu as putne-o in mei tai pana pe la 5 luni si ceva, poate chiar 6. Acum sunt in faza de informare
In wrap ce-i drept ca noi doua cam transpiram, unde avem contact piele pe piele. Dar poate mei tai-ul nu va fi asa calduros, fiindca nu e material asa de mult infasurat in jurul meu.
Sper totusi ca vom afla cat de curand cum e
IoanaO

Sagetator Localizare : Sibiu

Sus In jos

Mesaj  mariana_zfr la data de Joi Iun 09, 2011 1:55 am

N-ai pentru ce!!! Vrei argumente, intra pe blogul meu si o sa gasesti o gramada de argumente cu care sa-l convingi!!!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
A, si mai e si avantajul ca o sa-l poti folosi pana la 2-3 ani, asta daca o sa-l puteti duce!
Tu o sa-ti comanzi de unde vrei, eu doar te-am ajutat sa-l convingi!
Da, e bine sa mai astepti macar o luna sa-ti pui bebelina in mei!
mariana_zfr

Berbec Localizare : bacau
Stare de spirit : super

http://www.casazamfirei.ro

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum: