CIC ul mult asteptat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: CIC ul mult asteptat

Mesaj  lloredana023 la data de Mar Noi 10, 2009 1:41 pm

Vrei sa intri din CIC in CIC?Eu ma apuc la anul cam prin august
lloredana023

Rac Localizare : Piatra Neamt

Sus In jos

Mesaj  AndreEa la data de Mier Noi 11, 2009 12:40 am

da asa vreau! doar ca la mine e o "problema" cica! la lucru e problema mai exact! mi-a zis una de la resurse umane ca daca nasc inainte sa faca carla 2ani nu mai primesc banii aia inca 2 ani! dupa ce face carla 2 ani ar fi bine sa intru direct in prenatal (sa fiu insarcinata mai exact
)sau ceva de genul!
la noi in firma (fabrica) nu intri in CIC iar, daca nu ai alea 42 de zile dupa ce nasti....nu stiu daca ai priceput ca nu prea stiu sa explic! faza e ca a zis femeia ca a mai facut cineva alt bebe inainte sa faca 2ani primul si nu a primit bani si ptr al doilea!! stiu ca nu-i normal da na...daca nu-i controleaza nimeni! firma e aici in Romania si patronii sunt americani , iar aici lucrezi ptr italieni
si ii cred in stare ptr ca eu mai aveam postnatal 65de zile si au zis ca nu-i intereseaza ca la 42 de zile dupa nastere ei imi suspenda contractul si m-au "fortat" sa depun direct dosarul ptr indemnizatie ....si alea 23 de zile "le-am pierdut" ca ei trebuiau sa mi le plateasca!
asa ca nu ma risc, si o sa incerc anu viitor in octombrie, noiembrie sa raman
AndreEa

Balanta Localizare : Brad/Timisoara

http://bijuteriihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  AndreEa la data de Mier Noi 11, 2009 1:32 am

si mai am un motiv mai intemeiat!! vreau sa alaptez cat mai mult posibil!si "aman" sarcina pe sfarsitul anului in caz ca nu o sa mai am lapte dupa ce raman insarcinata!vreau sa fie carla cat mai mare, ptr ca as vrea sa alaptez in tandem dar vreau sa-mi si i-au "masuri de siguranta"
AndreEa

Balanta Localizare : Brad/Timisoara

http://bijuteriihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Onush la data de Mier Noi 11, 2009 12:09 pm

AndreEa a scris:da asa vreau! doar ca la mine e o "problema" cica! la lucru e problema mai exact! mi-a zis una de la resurse umane ca daca nasc inainte sa faca carla 2ani nu mai primesc banii aia inca 2 ani! dupa ce face carla 2 ani ar fi bine sa intru direct in prenatal (sa fiu insarcinata mai exact
)sau ceva de genul!
la noi in firma (fabrica) nu intri in CIC iar, daca nu ai alea 42 de zile dupa ce nasti....nu stiu daca ai priceput ca nu prea stiu sa explic! faza e ca a zis femeia ca a mai facut cineva alt bebe inainte sa faca 2ani primul si nu a primit bani si ptr al doilea!! stiu ca nu-i normal da na...daca nu-i controleaza nimeni! firma e aici in Romania si patronii sunt americani , iar aici lucrezi ptr italieni
si ii cred in stare ptr ca eu mai aveam postnatal 65de zile si au zis ca nu-i intereseaza ca la 42 de zile dupa nastere ei imi suspenda contractul si m-au "fortat" sa depun direct dosarul ptr indemnizatie ....si alea 23 de zile "le-am pierdut" ca ei trebuiau sa mi le plateasca!
asa ca nu ma risc, si o sa incerc anu viitor in octombrie, noiembrie sa raman

Or fi ei americani sau italieni dar firma este in Romania.
Ai dreptul la banii astia prin lege si nu te pot priva de ei mai ales ca nu ti-i dau ei... nici macar cei de postnatal nu ti-i dau ei ... ii primeau de la casa de asigurari prin compensatie cu contributiile lor.
Orice instanta iti va da dreptate asa ca nu te stresa si succes la bb2 [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Try walking in my shoes.
Onush

Localizare : Piatra Neamt
Stare de spirit : Gica Contra

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum