Immunobaby de la Erba vita

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Mesaj  Zana Mica la data de Vin Noi 13, 2009 4:53 am

Am inceput sa i dau zanei Septilin dupa doua reprize de raceala, ieri mergem la homeopat care mi spune ca nu a avut rezultate bune cu Septilin ul si ca mi recomanda calduros Immunobaby de la Erba vita.Voi l-ati folosit?Ce rezultate a avut?Sunteti multumite?Cat de lunga a fost perioada de administrare?
Merci

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Zana Mica

Leu Localizare : Bucuresti via Brasov
Stare de spirit : Mamiceasca

http://www.basmepentrumaria.blogspot.com

Sus In jos

Re: Immunobaby de la Erba vita

Mesaj  Ela la data de Vin Noi 13, 2009 7:37 am

inca n-am apucat sa-i dau nici una din cele doua, dar am recomandari pt. ambele. mai exact: in primavara i-am facut lui R o cura de BronhoVaxom. bun. cand a venit toamna si a trebuit sa incepem si a doua cura, pediatra lui a zis sa nu-l stimulam prea tare si sa renunt. mentionez ca atunci cand i-am zis ca vreau sa-i dau BV, ea ar fi dorit sa-i dau Imunobaby. acum vreo cateva saptamani, dr era in concediu si l-a vazut pe R o dr mai in varsta care zicea asa: ca toata iarna sa-i dau Vit. c plus: 6 sapt Osccilococcinum, o doza pe sapt, apoi o luna Septilin (cu specificatia ca acesta constipa), apoi inca o luna Imunobaby. Deocamdata sunt la faza de Osccilo si luni avem programare la homeopat. sunt curioasa ea ce schema ne recomanda. te tin la curent.
p.s. cred ca depinde de fiecare copil cum reactioneaza la fiecare dintre cele mai sus mentionate. eu, de ex, am avut mari asteptari de la BV, tot citind nenumarate recomadari de la mamici de copilasi carora le-a mers excelent cu el. din pacate, cu R nu s-a potrivit grozav, asa ca sunt dispusa sa incerc si altceva.

Ela

Rac Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  Zana Mica la data de Vin Noi 13, 2009 8:34 am

Ela draga suntem pe aceeasi lungime de unda.Si eu citisem despre BV dar am zis ca vom apela la el atunci cand va intra zana mica in comunitate, pana atunci voi alterna Septilin si Immunobaby sa vad ce rezultate avem.Pentru stari gripale homeopata ne a recomandat si Echinacin insa in afara de faptul ca nu se gaseste citesc,,,ca ar fi indicat la varste mai mari Si ne a recomandat si zinc.Acum adunandu le pe toate Imunnobaby contine echinacea,zinc,aur,argint,plus coacaze negre,macese si inca doua trei plante,deci cred ca mai bine nu se poate.
In alta ordine de idei eu iau mult in considerare terapiile naturiste,ca si alimentatia, dupa Genotip, si anume: daca o persoana este nascuta intr o anumita zona geografica este mai mult probabil sa functioneze terapiile cu plante medicinale specifice zonei respective.E o teorie mai lunga,dar asta ar fi rezumatul

Zana Mica

Sus In jos

Mesaj  ileana la data de Vin Noi 13, 2009 10:14 am

dar de siropurile din muguri de brad si catina ce ziceti?
iar fetei mai mari ii dau sirop din muguri de brad cu miere
ileana

Sagetator Localizare : Mogosoaia-Bucuresti

http://ileana-oancea.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  Zana Mica la data de Vin Noi 13, 2009 11:03 am

Ileana de siropul de muguri de brad stiam ca se foloseste pentru tuse si secretii, iar despre catina stiu ca are aceleasi proprietati ca si macesele: continut mare de vitamina c.se foloseste pt imunizare si tratamentul strailor gripale

Zana Mica

Sus In jos

Mesaj  Ela la data de Sam Noi 14, 2009 3:27 am

Zana Mica a scris:Ela draga suntem pe aceeasi lungime de unda.Si eu citisem despre BV dar am zis ca vom apela la el atunci cand va intra zana mica in comunitate, pana atunci voi alterna Septilin si Immunobaby sa vad ce rezultate avem.Pentru stari gripale homeopata ne a recomandat si Echinacin insa in afara de faptul ca nu se gaseste citesc,,,ca ar fi indicat la varste mai mari Si ne a recomandat si zinc.Acum adunandu le pe toate Imunnobaby contine echinacea,zinc,aur,argint,plus coacaze negre,macese si inca doua trei plante,deci cred ca mai bine nu se poate.
In alta ordine de idei eu iau mult in considerare terapiile naturiste,ca si alimentatia, dupa Genotip, si anume: daca o persoana este nascuta intr o anumita zona geografica este mai mult probabil sa functioneze terapiile cu plante medicinale specifice zonei respective.E o teorie mai lunga,dar asta ar fi rezumatul

pai eu incepusem cu BV tocmai pt. ca stiam ca in toamna il voi da la cresa. oricum, la noi nu prea a mers, eu l-am avut pe R bolnavior toata vara, cu raceli, cu rinofaringite, etc, etc.
ti-am zis, noi inca mai avem de luat Osccilo si in fct de ce zice si homeopata ca e de facut, adaptat la organismul lui si toate care-i sunt specifice, mai vedem cu ce continuam.

p.s. nush de ce dar eu n-am mai primit notificarile.....si nici smilies nu pot adauga....

Ela

Rac Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj  ibart la data de Dum Mai 08, 2011 9:23 am

noi le-am testat pe toate, niciunul eficient; de cand a inceput gradi de la 3 ani, aveam luna si raceala cu complicatii si cu tratament ambulatoriu injectabil la 12 ore la spital....
de vreo 2 ani am constatat insa ca cele mai bune tratamente imuno pt copii sunt cele pe baza de miere (cu conditia sa aiba copilul peste 2 ani): miere cu propolis, laptisor de matca, mierea ca atare, miere in lapte, ceai, pe paine, in orice fel; de cand ii dam miere daca mi-a mai racit o data la cateva luni (raceala simpla, fara febra).

ibart

Localizare : Bucuresti

http://sfatulzilei.info

Sus In jos

Mesaj  noamu la data de Sam Mai 14, 2011 8:48 pm

noi am facut2 ture de BronchoVaxom si aproape una intreaga de Luivac, alternate cu Imunogrip, Imunoroyal Junior, miere la ordinea zilei si propolis dupa ureche.
Deformatia mea profesionala ma face sa am incredere in vaccinoidele de tip Broncho Vaxom, mai ales ca Anna imi facea dupa el subfebrilitati, stare de agitatie, colici... pe care le-am preferat febrei de peste 39, din luna in luna.
noamu

Taur Localizare : Sighet
Stare de spirit : n-ai vrea sa stii

http://piticiculipici.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj  mat la data de Mier Mai 18, 2011 2:10 pm

Eu merg pe principiul ca copiii sunt puternici atata timp cat sunt alimentati la san,apoi alimentatia diversificata fiind la fel de importanta(cand ,cum si cu ce fel de alimente o facem)-hrana sa ne fie medicament si medicamentul hrana- si nu in ultimul rand iubirea,atentia si un echilibru emotinal ajuta copilul sa fie cat mai sanatos.Eu sunt o mamica care isi lasa copilul sa lupte cu aceste boli si il sustin cat de mult pot cu multa iubire ,cu siguranta ca este puternic si le va face fata,cu catina(sirop facut la rece de mine)cu muuulta miere si restul produselor apicole(propolis,polen,faguri de miere).Doar de doua ori a facut febra pana acum(adica peste 38,8)-si avem 3 anisori-si mai depate de rinita nu am trecut. Iar despre bolile copilariei sper sa le faca cat e copil si nu cand este adult.
Nasica lui are o vorba:copilasii sunt mult mai puternici decat credem noi.
Sanatate multa

mat

Localizare : campina

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum